Radni wnioskują o nowy most, aby przenieść ruch ciężarówek

13 grudnia 2021 2508

Nowy most na Białej, łączący ulicę Grażyńskiego ze strefą przemysłową w Komorowicach Krakowskich, mógłby wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych z ulicy Daszyńskiego oraz ulicy Bestwińskiej.

Ciężarówka na ulicy Daszyńskiego • fot. radny Tomasz Wawak


Na wniosek mieszkańców Komorowic Krakowskich radny Tomasz Wawak i radna Urszula Szabla zwrócili się do prezydenta miasta się z wnioskiem o pomoc w rozwiązaniu problemu z bezpieczeństwem pieszych (zwłaszcza dzieci), niszczeniem budynków mieszkalnych, hałasem i zanieczyszczeniem powietrza generowanymi przez ruch samochodów ciężarowych poruszających się ulicami Daszyńskiego i Bestwińską.

- Zlokalizowana w niedalekiej okolicy strefa przemysłowa powoduje, że wiele ciężkich pojazdów przejeżdża przez tę część osiedla, co negatywnie wpływa na jakość życia w tym rejonie. Dlatego proponujemy, aby ograniczyć tam ruch samochodowy poprzez skierowanie pojazdów ciężarowych na ulicę Grażyńskiego i Konwojową, a następnie znów na ulicę Grażyńskiego w rejon strefy przemysłowej, która jest celem podróży większości tirów. W tamtej okolicy zabudowa mieszkaniowa jest znacznie oddalona od wymienionych ulic, które z powodzeniem mogłyby pełnić rolę dróg dojazdowych do zakładów produkcyjnych. Wymaga to jednak budowy mostu na rzece Białce przy północnym odcinku ul. Grażyńskiego - informuje radny Tomasz Wawak.

Zdaniem radnych plany stopniowego wyprowadzania komunikacji samochodowej z centrum miasta powinny również obejmować centra osiedli obciążonych nadmiernym natężeniem ruchu.

Obecna i alternatywa trasa samochodów ciężarowych obsługujących strefę przemysłową przy ulicy Bestwińskiej • fot. radny Tomasz Wawak
admin

Komentarze