Zmiany nazw przystanków - także w Komorowicach

29 grudnia 2021 1822

1 stycznia 2022 r. wprowadzone zostaną zmiany nazwy części przystanków komunikacyjnych w Bielsku-Białej - informuje Wydział Komunikacja bielskiego Urzędu Miejskiego. Celem zmian jest przede wszystkim ułatwienie orientacji w terenie pasażerom nie znającym układu komunikacyjnego miasta.

Zmiany nazw przystanków - także w Komorowicach • fot. komorowice.pl


Głównym celem zmian jest przede wszystkim ułatwienie orientacji w terenie pasażerom nie znającym układu komunikacyjnego miasta z uwagi na fakt, że znaczna część stosowanego nazewnictwa obecnie odnosi się do nazw nieistniejących placówek lub obiektów, które na przestrzeni ostatnich lat zmieniły swoją nazwę lub zostały zlikwidowane, np. Bestwińska Cegielnia, Katowicka Polmozbyt.

Wdrożenie zmian będzie wprowadzane etapami w związku z szerokim zakresem prac koniecznych do wykonania, a także przy uwzględnieniu wnioskowanej przez rady osiedla oraz pasażerów etapowości - funkcjonowania w etapie przejściowym dwóch nazw przystanków (dotychczasowej oraz nowej) dla sukcesywnego przyzwyczajania pasażerów do zmian.

Pierwszy etap prac - polegający na zmianie nazewnictwa przystanków komunikacyjnych w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej https://rozklady.bielsko.pl/, http://bielsko.kiedyprzyjedzie.pl/#/, w aplikacjach mobilnych ITS BB i kiedyprzyjedzie.pl a także w pojazdach (wyświetlacze zewnętrzne oraz wewnętrzne LCD) - zostanie wprowadzony od 1 stycznia 2022 r.

Następnym krokiem będzie kompleksowa wymiana plików zapowiedzi głosowych stosowanych w autobusach oraz w tablicach dynamicznej informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych. Ostatnim etapem prac zaplanowanych na wiosnę 2022 r. będzie wymiana naklejek z nazwami przystanków zamieszczonych na wiatach przystankowych, a także rozkładów jazdy na przystankach oraz rozkładach tabelarycznych.

Zestawienie dotychczasowych i nowych nazw przystanków na terenie Komorowic:

Bestwińska Zakręt -> Bestwińska Komorowicka
Bestwińska Krompark -> Bestwińska Kromparek
Bestwińska Cegielnia -> Bestwińska Strefa Przemysłowa

Hałcnowska Beczałka -> Hałcnowska Daszyńskiego
Hałcnowska Na Żądanie -> Hałcnowska Dusznicka
Hałcnowska Stolarnia -> Hałcnowska Rodzinna
Hałcnowska Piekarnia -> Hałcnowska Wyzwolenia

Katowicka Centrostal -> Katowicka Centralna
Katowicka Skrzyżowanie -> Katowicka Mazańcowicka
Katowicka OSP -> Katowicka Mazańcowicka
Katowicka Polmozbyt -> Katowicka Ogrodników

Komorowice Sosna -> Komorowice Krakowskie
Komorowice Olimpijska -> Olimpijska
Komorowicka Mostek -> Komorowicka Daszyńskiego
Komorowicka Piekarnia -> Komorowicka Kładka

Konwojowa Marbet -> Konwojowa PKP Komorowice
Konwojowa TNT -> Konwojowa Strefa Przemysłowa

Mazańcowicka Skrzyżowanie -> Mazańcowicka Katowicka
Mazańcowicka Łącznik -> Warszawska Mazańcowicka

Warszawska Tesco -> Warszawska CH
admin

Komentarze