Jakie są zalety kupna używanego samochodu?

3 marca 2022 343

Artykuł sponsorowany

Rozważasz zakup auta, ale wciąż nie wiesz, czy lepiej wybrać samochód z salonu, czy używany pojazd? Istnieje wiele zalet kupna używanego samochodu, o których nie każdy pamięta. Co więcej, można tego dokonać w bezpieczny sposób, pozbywając się ryzyka. Zobacz, jak kupić sprawdzone używane auto i dlaczego warto podjąć taką decyzję.Zalety używanych aut

Podstawową przewagą aut używanych nad nowymi z salonu jest ich cena. Dla wielu osób cena nowego samochodu jest nie do zaakceptowania. Co istotne, samochody najwięcej tracą w pierwszych 3-5 latach użytkowania, a utrata wartości sięga od 40 do nawet 60%. To sprawia, że kilkuletnie auto kosztuje sporo mniej i więcej osób, może pozwolić sobie na taki wydatek.

Używany samochód wiąże się też zwykle z niższymi kosztami utrzymania. Nie wymaga serwisowania w autoryzowanych serwisach, by nie stracić gwarancji. Zazwyczaj takie wizyty kosztują więcej niż w nieautoryzowanych warsztatach. W nieautoryzowanych warsztatach można też korzystać z zamienników i dzięki temu zaoszczędzić.

Jeszcze więcej korzyści zakupu używanych aut

To jeszcze nie wszystko - samochodem używanym można jeździć też z większym spokojem, ponieważ ewentualna stłuczka nie będzie tak dotkliwa. Koszty naprawy w przypadku kilkuletniego auta mogą być też niższe niż przy naprawianiu nowego.

Dużą zaletą takiego rozwiązania jest też szeroki wybór dostępnych pojazdów. Można kierować się wybranym przez siebie budżetem i na tej podstawie wybrać idealny model. To świetne rozwiązanie również dla tych, którzy nie lubią lub nie chcą czekać. Auto używane można zakupić praktycznie od ręki.

Das WeltAuto dla Ciebie

Przed zakupem używanego auta powstrzymuje Cię niepewność i brak zaufania do sprzedawców? W takim razie program Das WeltAuto został stworzony dla Ciebie. To oficjalny program Volkswagen Group Polska, dzięki któremu możesz zakupić wyłącznie sprawdzone modele z zaufanych źródeł. Więcej informacji na temat programu znajdziesz na stronie: https://centrumwroclaw.pl/dwa/das-weltauto/.

Das WeltAuto to bezpieczne rozwiązanie dla tych, którzy rozważają zakup używanego auta. Do programu kwalifikowane są tylko pewne samochody o pewnym przebiegu i stanie technicznym, które zostały odpowiednio zweryfikowane. Samochód przed sprzedażą jest dokładnie sprawdzony pod względem historii, udokumentowanego przebiegu oraz stanu technicznego. Każde auto posiada przynajmniej roczną gwarancję, a dodatkowym atutem są różne możliwości finansowania czy też szansa na zostawienie poprzedniego auta w rozliczeniu. Das WeltAuto to zatem idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zakupić używane auto, ale równocześnie mieć pewność, że to odpowiednia decyzja.