Jak przenieść dane z androida na iPhone? Poradnik

14 września 2022 424

Artykuł sponsorowany

Kupujesz nowego iPhone'a, wyjmujesz z pudełka i co dalej? Zacznij od migracji najważniejszych danych, takich jak kontakty, zdjęcia i inne pliki. Jak przenieść dane z androida na iPhone? Oto nasz krótki poradnik.Przenoszenie danych z Androida na iPhone - poradnik krok po kroku

Wybór smartfona, a dokładnie systemu, na jakim pracuje telefon, wcale nie jest prosty. Dwa główne systemy to Android oraz iOS. Ten pierwszy to system otwarty, który stosują różni producenci. Ma wiele zalet, ale nie jest wolny od wad. Z kolei ten drugi, iOS, to system, w który wyposażone są telefony z logo nadgryzionego jabłuszka, które kupisz m.in. na stronie idream.pl. System iOS różni się tym, że jest systemem zamkniętym, a tym samym należy do bezpieczniejszych. Jednak to nie wszystko. Cały ekosystem Apple niesie za sobą wiele korzyści. Oczywiście ostateczny wybór to kwestia indywidualnych upodobań.

Jeżeli zdecydujesz się na zakup smartfona, to w pierwszej kolejności czeka Cię zgranie danych z telefonu z Androidem na smartfon z systemem iOS. Jak przenieść dane z Androida na iPhone? Przedstawiamy krótki poradnik, w którym krok po kroku tłumaczymy, jak to zrobić.

Zanim jednak zaczniesz migrację danych, koniecznie:
 • Sprawdź, czy Twój telefon z Androidem jest naładowany. To samo tyczy nowego smartfona. Dobrze, aby oba sprzęty były podłączone do źródła prądu. Dzięki temu masz pewność, że nie rozładują się podczas migracji, a tym samym nie przerwie się proces przenoszenia danych,
 • upewnij się, że wszystkie aplikacje na starym telefonie są zaktualizowane. Jeżeli nie są, to zaktualizuj je.
 • bardzo ważne, aby oba urządzenia były podłączone do tej samej sieci Wi-Fi,
 • upewnij się, że wszystkie dane, które chcesz przenieść, zmieszczą się na nowym telefonie z systemem iOS.

Jeśli już to sprawdzisz, możesz zacząć proces migracji danych, wykonując następujące kroki:
 • Weź do ręki iPhone'a, W trakcie konfiguracji znajdź ekran Aplikacje i dane, a następnie stuknij opcję Przenieś dane z Androida.
 • Weź do ręki stary telefon z systemem Android i zainstaluj na nim aplikację Przenieś do iOS. Możesz to zrobić, stukając przycisk kody QR na nowym smartfonie z systemem iOS i zeskanować kod QR za pomocą aparatu na telefonie z systemem Android, aby otworzyć sklep Google Play Store. Następnie zaakceptuj warunki, aby móc kontynuować migrację i kliknij Dalej.
 • Na wyświetlaczu zobaczysz napis Znajdź swój kod (Find Your Code).
 • Weź ponownie do ręki iPhone'a i wybierz Przenieś z Androida.
 • Poczekaj, aż na ekranie pojawi się sześcio- lub dziesięciocyfrowy kod. Gdy kod się pojawi, wpisz go na starym smartfonie z systemem Android.
 • Po wpisaniu kody pojawi się ekran Przenoszenie danych. Teraz możesz wybrać wszystko, co chcesz przenieść na urządzenie z logo nadgryzionego jabłuszka.
 • Kliknij Dalej i poczekaj, aż migracja się zakończy.
 • Gdy zobaczysz, że pasek wczytywania na iPhone jest pełny, stuknij Gotowe.

Sam proces jest banalny i nie powinien sprawić żadnego problemu. Pamiętaj jednak, że jeżeli jakaś aplikacja jest płatna na iOS, to się nie przeniesie i będziesz musiał pobrać ją ręcznie z App Store.

Więcej praktycznych porad znajdziesz na stronie idream.pl