OrgaNowe Bielsko-Biała - koncert w Komorowicach

29 września 2022 661

Stowarzyszeni Komorowice zaprasza na koncert w ramach festiwalu OrgaNowe Bielsko-Biała W najbliższą sobotę, 1 października o godz.19.00, w kościele św. Jana Chrzciciela wystąpią znakomici muzycy: Anna Utmańczyk-Barcik zagra na altówce, a Tomasz Barcik na organach.

fot. materiały prasowe


Anna Utmańczyk-Barcik urodziła się w 1999 roku w Bielsku-Białej. Przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie skrzypiec, a następnie w klasie altówki oraz organów.

W 2018 roku ukończyła ZPSM im. S. Moniuszki w Bielsku-Białej kształcąc się w klasie altówki mgra Roberta Koźbiała. W 2021 roku ukończyła studia I stopnia w poznańskiej Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w klasie prof. dr hab. Marcina Murawskiwgo. Jest również współzałożycielem poznańskiego kwartetu altówkowego Paradise Viola Quartet.

Brała udział w wielu kursach oraz master classach m. in. z: Katarzyną Budnik, Kamilem Babką, Daphne Gerling, Kathrin Meidell, Januszem Pisarskim. Wielokrotnie koncertowała z orkiestrą symfoniczną ZPSM w Bielsku-Białej, Bielską Orkiestrą Kameralną, orkiestrą "Ponticcello" oraz orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Adama Sztaby oraz Krzesimira Dębskiego.Tomasz Barcik - urodził się w 1997 roku w Żywcu. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku kilku lat, pobierając lekcje prywatne na pianinie. Edukację muzyczną na organach rozpoczął w Diecezjalnej Szkole Organistowskiej II st. w Bielsku-Białej, a następnie kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Ignacego Jana Paderewskiego w Cieszynie.

W czerwcu 2022 roku ukończył studia drugiego stopnia o specjalności Muzyka Kościelna, w klasie organów prof. zw. dr hab. Elżbiety Karolak w poznańskiej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego, uzyskując tytuł magistra sztuki.

Brał udział w licznych kursach gry i improwizacji prowadzonych m. in. przez: J. Gembalskiego, W. Seifena oraz I. Wyrwę.

Jest pomysłodawcą i organizatorem Floriańskich Wieczorów Muzycznych, odbywających się w murach rodzinnego kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu od 2013 roku.

Jego pasją jest budowa organów. Czynnie bierze udział w budowie, renowacji i naprawie organów piszczałkowych prowadząc firmę organmistrzowską.

Pełni funkcję członka zarządu stowarzyszenia Harmonia Aetheria, które propaguje muzykę organową oraz klasyczną poprzez organizację różnych wydarzeń, m.in. koncertów i kursów.
Od 2019 roku Anna wraz z mężem Tomaszem tworzą duet organowo-altówkowy. Koncertowali razem m.in. w gminie Brenna, w Żywcu, Gnieźnie, Poznaniu, Cieszynie, Ustroniu, Wołowie i Grodzisku Mazowieckim.

admin

Komentarze