Agregaty prądotwórcze - korzystne rozwiązania energetyczne dla firm

12 października 2022 383

Artykuł sponsorowany

Agregaty prądotwórcze CAT od Enerii od lat wiodą prym w swojej kategorii. Dzięki użyciu komponentów najwyższej jakości, przy wykorzystaniu niezawodnych technologii CAT udało się stworzyć urządzenia, które generują prąd we właściwie każdym możliwym zakresie. Mowa jest o odbiorcach indywidualnych, korzystających z agregatów prądotwórczych okazjonalnie, jak i dużych zespołach najbardziej wydajnych urządzeń, które pozwolą stworzyć niezależny system energetyczny dla większych przedsięwzięć. W zależności od oczekiwań, dzięki zastosowaniu odpowiednio dużych zbiorników na paliwo można osiągnąć odpowiednią wydajność nawet w przypadku dłuższej pracy bez dostępu do energii z sieci. W przypadku stworzenia systemu zakładającego stałą dostawę gazu z sieci, agregaty prądotwórcze mogą nawet pracować w trybie ciągłym. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnego charakteru inwestycji oraz lokalnych uwarunkowań.Pomoc w czasie awarii - niezawodne agregaty prądotwórcze CAT

W procesie wyboru odpowiedniego rozwiązania energetycznego zawsze istotne jest właściwe określenie oczekiwań. Agregaty prądotwórcze CAT słyną ze świetnej wydajności, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku wielu aktywności. Biorąc pod uwagę na przykład odbiorcę w sieciowym sklepie spożywczym, doskonale sprawdzą się nawet najmniejsze, oferowane przez Enerię agregaty prądotwórcze. W takim przypadku nie stanowią one jednak najczęściej podstawowego źródła energii, a pełnią one funkcję urządzeń rezerwowych, uruchamianych w przypadku wystąpienia przerw w dostawie energii z centralnych sieci przesyłowych.

Wówczas, przy zabezpieczeniu odpowiedniej ilości paliwa (w przypadku agregatów CAT to diesel, ale istnieje także bogata oferta wariantów silnikowych na gaz, choć w takim przypadku mowa jest o agregatach prądotwórczych nastawionych na odbiorcę przemysłowego) urządzenie z powodzeniem przejmie obciążenie energetyczne na czas występowania utrudnień. Urządzenia dodatkowe, wykrywając przerwę w dostawie prądu natychmiast uruchamiają agregat, co ma kluczowe znaczenie dla ciągłości pracy. Funkcjonalność urządzeń sprawia, że są one niezwykle popularnym rozwiązaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, o czym świadczą choćby świetne wyniki sprzedaży urządzeń Caterpillar.

W przypadku, kiedy charakterystyka działalności wymaga zabezpieczenia większej mocy, wówczas specjaliści Enerii pomogą dobrać odpowiedni agregat prądotwórczy. W ofercie firmy znajdują się urządzenia, które osiągają nawet 4000kVA. Szczególne możliwości konfiguracji agregatów sprawiają, że można sumować ich moc, łączyć w zespoły energetyczne, precyzyjnie określając zakres obciążenia. Dzięki najnowszym technologiom CAT sprzęt jest niezawodny i niezwykle wydajny, dzięki czemu inwestor może liczyć na doskonały rezultat w postaci zabezpieczenia odpowiedniej ilości energii, potrzebnej do funkcjonowania przedsiębiorstwa, a nawet zgromadzenie odpowiedniego buforu bezpieczeństwa poprzez magazynowanie energii. Odpowiednio skonfigurowany agregat prądotwórczy CAT może stanowić także podstawę stworzenia niezależnego systemu energetycznego, pracującego równolegle dla pozyskiwanej energii sieciowej.