Adelajda Pająk świętowała 100 lat!

25 października 2022 996

Do nieformalnego klubu osób, które osiągnęły szacowny wiek 100 i więcej lat oraz są mieszkańcami Bielska-Białej, dołączyła właśnie Adelajda Pająk. Z okazji tak pięknego jubileuszu przedstawiciele bielskiego samorządu złożyli jubilatce gratulacje i życzenia.Adelajda Pająk (z domu Holewik) urodziła się 12 października 1922 roku w Katowicach. Rodzice prowadzili zakład fryzjerski. Miała starszą siostrę, która dożyła równie sędziwego wieku, oraz młodszego brata, który zginął na wojnie.

Uczęszczała do szkoły wydziałowej oraz szkoły dla maszynistek i stenotypistek w Katowicach. Podjęła pracę w zawodzie w Związku Rewizyjnym, tam też poznała swojego przyszłego męża Jana Pająka. Po ślubie w 1949 roku wspólnie zamieszkali w Bielsku. To tutaj przyszły na świat dzieci państwa Pająk, dwóch synów i córka. Pani Ada doczekała się 9 wnucząt i 8 prawnucząt.

W młodości uwielbiała góry oraz długie wyprawy na grzyby. Na emeryturze i po śmierci męża w pełni spełniała się jako babcia, pomagając w wychowaniu wnuków. Obecnie mieszka z rodziną w Komorowicach. Jest fanką sportu, w szczególności skoków narciarskich i siatkówki oraz wszelkiego rodzaju zagadek i krzyżówek.
UM Bielsko-Biała

Komentarze