Bilety MZK można teraz kupić w e-sklepie

17 listopada 2022 546

Nowy kanał dystrybucji biletów okresowych komunikacji miejskiej uruchomił Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej. Mowa o e-sklepie dostępnym pod adresem bilety.mzk.bielsko.pl. E-sklep to odpowiedź bielskiej komunikacji miejskiej na potrzeby pasażerów.W e-sklepie MZK możliwy jest zakup biletów okresowych: 7-dniowych, 30-dniowych i miesięcznych. W przypadku biletów 30-dniowych pasażer ma możliwość indywidualnego wybrania okresu ważności takiego biletu w kalendarzu.

- Wsłuchując się w głosy mieszkańców - naszych pasażerów - i analizując trudne uwarunkowania rynkowe ostatnich dwóch lat, wspólnie z miastem doszliśmy do wniosku, że tą inicjatywą znacząco wpłyniemy na zapewnienie pasażerom swobodnego, niezawodnego i komfortowego dostępu do zakupu biletów - podkreśla prezes MZK Hubert Maślanka.

Zakupu biletu można dokonać z dowolnego urządzenia z dostępem do internetu, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. System jest w pełni bezpieczny i certyfikowany, a także - jakby nie było - ekologiczny. Bilety dostępne w e-sklepie są bowiem co do zasady elektroniczne i mogą być zapisane w telefonie w formie kodu QR lub przypisane do karty płatniczej pasażera w formie tokenu.

Aby kupić bilet w e-sklepie, należy założyć konto w systemie, a następnie dokonać opłaty wskazanego biletu kartą płatniczą, szybkimi płatnościami on-line lub BLIKiem.

Po prawidłowo przeprowadzonej transakcji pasażer otrzyma na podany przez siebie e-mail potwierdzenie zakupu biletu w formie pliku PDF z kodem QR.

Nowy kanał dystrybucji biletów jest jednym z elementów innowacyjnego projektu bielskiego MZK pn. Dostawa i wdrożenie systemu poboru opłat (SPO) za przejazdy wraz z dostawą i montażem kasowników mobilnych do obsługi transakcji przy użyciu zbliżeniowych płatności mobilnych za pomocą karty EMV realizowanego przez firmę Mera Systemy Sp. z o.o. od lipca br.

E-sklep MZK to pierwszy z nowoczesnych produktów projektu poszerzającego ofertę przewoźnika i poprawiającego jakość oferowanych usług, który został oddany do użytku pasażerów bielskiej komunikacji miejskiej. Kolejny etap inwestycji zakończy się w pierwszym kwartale przyszłego roku, kiedy to na pokładzie autobusów MZK będzie można zakupić bilety elektroniczne w kasownikach mobilnych.
adminźródło: MZK Bielsko-Biała

Komentarze