Jubilaci w Ratuszu. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

15 grudnia 2022 876

13 grudnia w sali sesyjnej bielskiego Ratusza prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski spotkał się z małżonkami, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat.

Jubilaci w Ratuszu. Medale z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego • fot. UM Bielsko-Biała, 7 zdjęć


Prezydent złożył małżonkom jubilatom gratulacje i życzenia oraz odznaczył ich Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Do życzeń składanych jubilatom przyłączyli się także ksiądz kanonik Andrzej Mojżeszko - proboszcz Parafii Opatrzności Bożej i proboszcz parafii ewangelickiej w Białej ks. Robert Augustyn.

Medale i gratulacje z okazji 50-lecia wspólnego życia odebrały następujące pary: Anna i Tadeusz Caputowie, Helena i Arnold Dregerowie, Jolanta i Jan Gruszka, Anna i Bogusław Kosztyła-Malczewscy, Krystyna i Edward Krzakowie, Władysława i Paweł Łękawscy, Wanda i Henryk Maga, Maria i Stanisław Malinka, Bożena i Stanisław Nowakowie, Janina i Ryszard Nowakowie, Dorota i Roman Nowiccy, Zofia i Zdzisław Paluchowie, Joanna i Piotr Patorowie, Maria i Marian Peszelowie, Krystyna i Józef Procnerowie, Barbara i Józef Stankowie, Jadwiga i Andrzej Suderowie, Janina i Maciej Szymańscy, Honorata i Wiesław Ślosarczykowie, Wanda i Mikołaj Tomczukowie, Emilia i Edward Włosińscy, Zofia i Antoni Wojtkowie, Zofia i Władysław Wójcikowscy, Stanisława i Janusz Zawadowie. 60 lecie wspólnego życia świętowali - Agnieszka i Ryszard Kanikowie, Zofia i Józef Krzakowie, Małgorzata i Ernest Włosokowie. natomiast 70 lat małżeństwa - Helena i Teofil Stryczkowie. Wszystkim składamy gratulacje.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie Bielska-Białej, których 50. rocznica ślubu przypada w ciągu najbliższego półrocza, mogą zgłaszać ten fakt do USC. Jubileusz należy zgłosić osobiście. Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
adminźródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze