Aniołkowe Granie z Przedszkolem nr 39

20 stycznia 2023 875

W tym roku Przedszkole nr 39 po raz trzeci przyłączyło się do akcji Aniołkowego Grania - wspaniałej inicjatywy, mającej na celu propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego oraz integrację przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych.

Aniołkowe Granie z Przedszkolem nr 39 • fot. Przedszkole nr 39, 5 zdjęć


Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być koordynatorami tego przedsięwzięcia na całym Śląsku. W tym roku w akcję zaangażowało się 21 placówek z Bielska-Białej oraz innych miejscowości w województwie śląskim. W tym roku udało nam się wywołać uśmiechy na twarzach prawie 200 dzieci, obdarowując ich wymarzonymi prezentami. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy!

11 stycznia 2023 roku miał miejsce uroczysty koncert charytatywny, podsumowujący tegoroczną edycję Aniołkowego Grania. Dedykowany był on dzieciom pozostającym w rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej, tj. dzieciom z rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka i pogotowi opiekuńczych oraz ich opiekunom.

Wydarzenie odbyło się w Domu Kultury w Hałcnowie. Uroczystość swoją obecnością uświetnili artyści tacy jak: Marta Świątek-Stanienda znana jako Ciocia Tunia, Angelika Kuc i Joanna Moore Moore, Zespół Taneczny Libra z Domu Kultury Włókniarzy oraz Orkiestra Reprezentacyjna Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W tym dniu na scenie mogliśmy oglądać również występy dzieci z Przedszkola nr 39 w Bielsku-Białej, Szkoły Podstawowej nr 30 w Bielsku-Białej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzu. Na scenie pojawiła się także kadra nauczycieli Przedszkola nr 39 w Bielsku-Białej wraz z piosenką „Bo jak nie my to kto?”, której tekst został specjalnie na tę okazję zaaranżowany. Pod koniec części artystycznej wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy hymn Aniołkowego Grania. Następnie miały miejsce animacje dla dzieci, poprowadzone przez panią Ewę Dymon-Ługiewicz. Wszystkie dzieci otrzymały także słodki poczęstunek.

Pragniemy dodać, że patronat honorowy akcji objął Pan Prezydent miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, a patronem medialnym została Kronika Beskidzka. Za sukces tegorocznej edycji Aniołkowego Grania chcielibyśmy podziękować rodzicom wszystkich placówek edukacyjnych, które zaangażowały się w zakup prezentów dla prawie 200 dzieci, wychowawcom, artystom i patronom.

Dziękujemy także za wielkie serca i obecność na charytatywnym koncercie Pani Radnej miasta Bielska-Białej Urszuli Szabli.

Ufamy, że za rok uda nam się powtórzyć sukces tegorocznej edycji Aniołkowego Grania i ponownie wspólnie uszczęśliwimy wiele dziecięcych serc!
artykuł nadesłanyźródło: Przedszkole nr 39

Komentarze