Mieszkania Bielsko

3 lutego 2023 408

Artykuł sponsorowany

Bielsko-Biała to prężnie rozwijające się miasto w województwie śląskim, tak w obszarze usług i infrastruktury, jak i przemysłu i rozrywki. Jeśli dodamy do tego atrakcyjne położenie, tuż u podnóża Beskidu Śląskiego, co gwarantuje niesamowite widoki i możliwość aktywnego wypoczynku w górach bez konieczności dalekich wyjazdów, to mamy idealne miejsce do zamieszkania. Nie dziwi zatem, że w mieście podejmowane są kolejne inwestycje mające zabezpieczyć potrzeby w tym zakresie. Dobre warunki bytowe zapewnia każda z dzielnic, jednak część z nich jest o wiele atrakcyjniejsza od pozostałych. W której z nich warto się osiedlić?Mieszkania Bielsko-Biała - najładniejsze i najpopularniejsze dzielniceKamienica

To obszar położony tuż u podnóża Beskidu Śląskiego zlokalizowany niedaleko osiedla Beskidzkiego i Karpackiego. Przepływa przez niego rzeka Kamieniczanka, a w bliskim sąsiedztwie funkcjonuje Dębowiec i lotnisko sportowe w Aleksandrowicach. Jego największym atutem jest piękna, obfitująca w zieleń okolica, doskonale rozbudowana infrastruktura drogowa oraz świetna komunikacja miejska, którą można dostać się do innych części miasta. Sporo tu także zakładów przemysłowych, w których można znaleźć zatrudnienie, obszarów rekreacyjnych, takich jak boiska sportowe, baseny i korty tenisowe oraz marketów i centrów handlowych. Teren Kamienicy zapewnia także wygodny dostęp do placówek medycznych i edukacyjnych.

Jeśli marzy wam się lokum w tej dzielnicy, polecamy uwadze ofertę Apartamentów Widokowych, która obejmuje apartamenty i mieszkania w Bielsku. To kompleks czterech, czteropiętrowych budynków charakteryzujących się ponadczasową architekturą. Inwestycja została wzniesiona przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, a w budynkach w sumie dostępnych jest 127 lokali o powierzchni od 36 m2 do 105 m2, więc każdy - i single, pary i rodziny z dziećmi - znajdzie idealny dla siebie metraż. Mieszkania zapewniają wysoki komfort użytkowania i niskie koszty utrzymania. Ich wnętrza są funkcjonalne i wykończone w wysokim standardzie. Na terenie kompleksu obecny jest podziemny parking na 158 miejsc, a w każdej nieruchomości działa winda, którą można szybko i bez wysiłku dostać się na najwyższe piętra.

Wykonawcą projektu jest deweloper z dużym doświadczeniem rynkowym, co gwarantuje bezpieczeństwo transakcji. Co więcej, na stronie dostępny jest ułatwiający wybór wykaz lokali z kartami do pobrania, które pozwalają zorientować się, jak wygląda zagospodarowanie przestrzenne każdego z nich. Z pomocą takiego dokumentu można sprawdzić, czy mieszkanie spełnia określone kryteria i zdecydować, czy jest sens umówić się na jego oględziny.

Olszówka

Dzielnica położona nad rzeką Olszówką, blisko Beskidu Śląskiego, nazywana także Cygańskim Lasem ze względu na znajdujący się na jej terenie lesisty obszar o takiej właśnie nazwie. Obfituje we wszelkiego rodzaju nieruchomości, począwszy od willi i domów jednorodzinnych po deweloperskie mieszkania. W Bielsku jest to jeden z najatrakcyjniejszych terenów pod względem turystycznym - przebiega przez niego kilka pieszych szlaków m.in. na Szyndzielnię, Magurkę, Klimczok czy Kozią Górę. Poza tym zimą na alejkach spacerowych można uprawiać narciarstwo biegowe. W obrębie funkcjonuje również szpital, kolej linowa na Szyndzielnię oraz zajezdnia, dzięki której mieszkańcy mogą korzystać z połączeń komunikacyjnych umożliwiających dotarcie w najodleglejsze zakątki miasta. Sporym atutem są także malownicze widoki, które można podziwiać z ogrodu lub balkonu oraz wielość terenów zielonych.

Lipnik

To dzielnica położona między wzgórzami, we wschodniej części aglomeracji. Oferuje piękne widoki na tereny należące do Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Jednocześnie jednak jest dobrze rozbudowana pod względem komunikacyjnym - przebiega przez nią droga krajowa i ekspresowa, więc dotarcie do centrum czy na obrzeża miasta nie stanowi żadnego problemu. Nie brak też historycznych zabudowań i zabytkowych obiektów, takich jak Leśniczówka, Dwór Lipnicki czy Dwór Thomkego. Jest więc okazja by trochę pozwiedzać. Przeważająca część nieruchomości mieszkalnych to domy jednorodzinne i mieszkania w wielkiej płycie. Wybór lokali jest spory, a okolica spokojna i bezpieczna, do tego ze wspaniałą górską panoramą.

To trzy najpopularniejsze dzielnice mieszkaniowe w Bielsku-Białej. Prócz nich warto wziąć pod uwagę jeszcze Złote Łany i Wapienicę. W każdym z tych miejsc panują komfortowe warunki do codziennego funkcjonowania, a dostępność wolnych lokali jest duża, tym bardziej że systematycznie powstają kolejne inwestycje mające zabezpieczyć potrzeby mieszkaniowe. Życzymy więc udanych poszukiwań i satysfakcjonujących wyborów!