Nowe podejście do biznesu dzięki centrum kontaktowemu w chmurze

5 marca 2023 396

Artykuł sponsorowany

Call center w chmurze jest oparty na platformie chmurowej, gdzie szybko zajmuje się klientem i ma świetny sposób, w którym klienci nie są zawiedzeni w żadnym wypadku. Wyobraź sobie, że dzwonisz do dwóch firm - jednej, która odtwarza profesjonalny komunikat powitalny i od razu kieruje Cię do działu, z którym chciałbyś porozmawiać. A druga, do której trudno się dodzwonić, każe Ci czekać, a następnie jest obsługuje Cię przepracowana osoba, która pyta Cię, z którym działem chciałbyś porozmawiać. Potem rykoszetem przechodzisz między działami, aż znajdziesz ten właściwy.

Call center w chmurze regeneruje biznes od  tradycyjnych metod do technologicznych przy zachowaniu efektywności kosztowej. Tak, prawidłowo usłyszałeś,  skromne koszty telefonii w chmurze obejmują oprogramowanie IVR, numery bezpłatne, numery wirtualne, usługi nieodebranych połączeń, transmisję głosową (voice broadcasting) itp. Komunikacja w chmurze jest teraz standardem  dla organizacji, zarówno małych, jak i dużych. Call center w chmurze pomaga wykonywać pracę ze zdalnej lokalizacji w dowolnym czasie. To uratowało klientów przed zatrzymaniem firmy zamiast hybrydy. Ten rodzaj pracy zapewnia maksymalną produktywność i sprawne prowadzenie biznesu bez wpływu na organizację i pracowników.

Dlaczego firmy przenoszą się do chmury?Call center w chmurze, z natury, ma tonę możliwości, które pasują do dokładnych potrzeb firm:

Zwiększona elastyczność
Praca zdalna rozwinęła się jak nigdy dotąd. Rozwiązania call center w chmurze umożliwiają pracownikom pracę z dowolnego miejsca. Każde urządzenie ze stabilnym połączeniem internetowym oraz  z zainstalowaną aplikacją call center w chmurze może rozwiązać problem. Co więcej, firma może również ograniczyć wydatki związane z komputerami stacjonarnymi.

Analiza w czasie rzeczywistym

Dzięki dostępowi do nagrywania rozmów, łatwym transferom i szczegółowej analizie, pracownicy mogą wykorzystać system contact center, taki jak, na przykład Voiptime Contact Center,  do zwiększenia produktywności i współpracy. Będą mieli narzędzia do łatwego zarządzania połączeniami i zapewnią, że klienci rozmawiają ze właściwymi osobami.
Produktywność jest zwiększona dzięki zaawansowanemu routingu połączeń, a pracownicy nie będą musieli gorączkowo przeszukiwać biura w poszukiwaniu potrzebnej przy danym połączeniu osoby. W tym samym czasie klient czeka z niecierpliwością na drugim końcu linii z problemem. Funkcje call center umożliwiają podstawową automatyzację, która upraszcza działalność, przekształcając pracę ręczną w zautomatyzowane przepływy pracy.

Spersonalizowane doświadczenia klientów

Pamiętasz, jak poszedłeś do swojej ulubionej restauracji, a jej pracownik przywitał Cię po imieniu i pamiętał Twoje wcześniejsze zamówienia? Czy nie było to wspaniałe uczucie być uznanym i docenionym przez Twoją restaurację? Tak! 

Mały dotyk personalizacji może mieć magiczne skutki dla wszystkich - Twoich pracowników, klientów i biznesu.

Kiedy wysyłasz spersonalizowaną wiadomość swoim klientom, są pod wrażeniem. Ten skromny gest ujawnia, że Twoja firma jest gotowa zrozumieć ich potrzeby i poświęcić im uwagę, na którą zasługują.

Pozytywne doświadczenie klienta jest niezbędne, jeśli chcesz uzyskać większy zwrot z inwestycji w komunikację. A żeby to osiągnąć, nie ma lepszego sposobu niż przyjęcie systemu call center w chmurze. Dzięki funkcjom firmy mogą szybciej reagować na potrzeby klientów, i to skutecznie. Warto więc szybko skorzystać z tych lukratywnych rozwiązań i dotrzeć do klientów, zanim zrobi to konkurenci.

Automatyczne kierowanie połączeń

Korzystając z tych strategii kierowania połączeń, Twoja firma może zaoszczędzić na nieodebranych lub porzuconych połączeniach, błędnych transferach i zmarnowanym czasie. Zamiast tego dzwoniący będzie szybko docierać do właściwego agenta lub działu, co prowadzi do lepszej obsługi klienta i rozwiązywania problemów z połączeniami.
Twoi pracownicy mogą błyskawicznie odbierać połączenia od klientów, przenosząc je natychmiast do odpowiedniego działu i właściwego agenta. Co więcej, możesz nawet dać użytkownikom możliwość pozostawienia poczty głosowej lub zaoferować opcję oddzwonienia w okresach dużego natężenia połączeń. Gwarantuje to, że dzwoniący nie porzucą połączenia przed rozmową z agentem.

Automatyzacja obsługi klienta

Kilka badań przewiduje, że ten punkt z czasem zautomatyzuje około 80% kontaktu z obsługą klienta i nie ma się co dziwić dlaczego. Zautomatyzowana obsługa klienta umożliwia klientom rozwiązywanie ich bardziej prostych pytań i problemów bez interakcji z człowiekiem, niezależnie od tego, czy dzwonią i korzystają z Twojego interaktywnego menu odpowiedzi głosowej, czy z chatbota na Twojej stronie internetowej. Zautomatyzowana obsługa może zaoszczędzić czas, zasoby i pieniądze na rozwój firmy, jednocześnie zapewniając klientom obsługę na najwyższym poziomie. 

Dynamiczne skalowanie

Wiele dostępnych obecnie technologii chmurowych obsługuje dynamiczne skalowanie usług obliczeniowych. Metodologia dynamicznego skalowania znacznie poprawia wydajność rozległego systemu danych. Dzięki chmurze usuwasz ograniczenie dotyczące fizycznego rozmiaru środowiska serwerowego, co pozwala na rozpoczęcie od małego i wspieranie wzrostu firmy w czasie - bez przerw w przepływie działalności lub kosztownych, nieplanowanych zmian.