Urban mining - nowa koncepcja recyklingu w mieście. Czym jest i jakie korzyści przynosi dla środowiska?

14 kwietnia 2023 320

Urban mining, zwany również górnictwem miejskim nie każdemu jest znany. Brzmi nieco tajemniczo, a ten trend lada moment może stać się popularny na całym świecie. Jest to proces, który przeprowadza się w celu odzyskania cennych surowców ze zużytych produktów np. ze sprzętów elektronicznych. Z tego artykułu dowiesz się, jakie korzyści przynosi on dla środowiska naturalnego. Zapraszamy do lektury.

Atrakcyjne obszary dla górnictwa miejskiegoW strefach pozamiejskich ilość dóbr, które wytwarzane są przez człowieka nie jest tak duża, jak w metropoliach. Dlatego też to właśnie one są atrakcyjnym polem aktywności dla górnictwa miejskiego. Dla urban miningu wartościowe złoża są we wszystkich tych miejscach, w których to człowiek pozostawił ślad swojej działalności. O tym, jakie pierwiastki i tworzywa można wtórnie pozyskać z elektroodpadów, dowiesz się, klikając w link https://zbieracz-warszawski.pl/pl/blog/jakie-pierwiastki-i-tworzywa-mozna-wtornie-pozyskac-z-elektroodpadow-3/ .

Urban mining a ochrona środowiska naturalnegoSami możemy się domyślić, że jeśli urban mining to proces, który przeprowadzany jest w celu pozyskania nowych surowców i prowadzi do ich ponownego spożytkowania, to w efekcie chroni on środowisko naturalne. Górnictwo miejskie pozwala na:
• zredukowanie odpadów,
zaspokojenie 30-40% zapotrzebowania na metale rzadkie,
• sprostanie zapotrzebowaniu na urządzenia elektryczne i elektroniczne.

Więcej o zaletach urban miningu dowiesz się, klikając w link https://zbieracz-warszawski.pl/pl/blog/jakie-pierwiastki-i-tworzywa-mozna-wtornie-pozyskac-z-elektroodpadow-2/ .

Recykling elektroodpadów. Dlaczego jest tak ważny?Ten proces jest ważny, ponieważ przynosi wiele korzyści m.in. dla środowiska naturalnego. Przykładowo znacznie zmniejsza emisję dwutlenku węgla, czy pozwala na ponowne wykorzystanie surowców. Recykling elektroodpadów - Warszawa - zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Naszą ofertę znajdziesz na stronie https://zbieracz-warszawski.pl/pl/oferta/ .

Komentarze