Komorowice za budową spalarni i refundowaniu in vitro

17 kwietnia 2023 923

Poznaliśmy szczegółowe wyniki pierwszego w historii Bielska-Białej referendum lokalnego. Większość mieszkańców Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich opowiedziała się za budową spalarni, za finansowaniem zabiegów in vitro z budżetu miasta i przeciw ograniczaniu ruchu pojazdów w centrum miasta. Niestety w żadnym z komorowickich obwodów głosowania frekwencja nie wyniosła 30%.

fot. UM Bielsko-Biała


Komorowice KrakowskiePodobnie jak w przypadku wyborów samorządowych/parlamentarnych na terenie Komorowic Krakowskich działały trzy obwodowe komisje do spraw referendum. Poniżej prezentujemy zestawienie frekwencji i wyników w każdym z obwodów głosowania.

Obwodowa Komisja ds. Referendum nr 2 (ulica Bestwińska)
frekwencja 25,85%

Za spalarnią głosowało 50,40% osób. Za finansowaniem in vitro głosowało 60,06% uprawnionych do głosowania. Przeciw ograniczaniu ruchu pojazdów w centrum miasta zagłosowało 64,58%.

Obwodowa Komisja ds. Referendum nr 3 (ulica Komorowicka)
frekwencja 21,96%

Przeciw budowie spalarni zagłosowało 53,26% osób. Za finansowaniem in vitro głosowało 57,85% uprawnionych do głosowania. Przeciw ograniczaniu ruchu pojazdów w centrum miasta zagłosowało 63,02%.

Obwodowa Komisja ds. Referendum nr 4 (ulica Czereśniowa)
frekwencja 23,9%

Za spalarnią głosowało 52,51% osób. Za finansowaniem in vitro głosowało 61,75% uprawnionych do głosowania. Przeciw ograniczaniu ruchu pojazdów w centrum miasta zagłosowało 65,6%.

Komorowice ŚląskieNa terenie Komorowic Śląskich głosowanie odbywało się w Obwodowej Komisji ds. Referendum nr 1 (ulica Mazańcowicka). Niestety nie jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić jaka była frekwencja, gdyż w protokole końcowym komisja nie podała liczby osób uprawnionych do głosowania.

Możemy podać przybliżoną frekwencję, zakładając liczbę osób uprawnionych do głosowania z wyborów prezydenckich w 2020 roku. Takie szacunkowe równanie daje frekwencję na poziomie 25,82%.

Za spalarnią w Komorowicach Śląskich głosowało 56,14% osób. Za finansowaniem in vitro głosowało 66,1% uprawnionych do głosowania. Przeciw ograniczaniu ruchu pojazdów w centrum miasta zagłosowało 69,57%.
admin

Komentarze