Czym się charakteryzują materace lateksowe?

23 kwietnia 2023 300

Artykuł sponsorowany

Bogaty wybór materacy na rynku sprawia, że możemy dostosować go do swoich potrzeb. Zadbamy w ten sposób o komfortowy i spokojny sen. Jednym z rodzajów jest materac lateksowy, charakteryzujący się przede wszystkim swoją naturalnością materiałów, między innymi mleczka kauczukowego, z których jest produkowany. Wyróżnia się również porowatością struktury oraz dużą elastycznością, a co za tym idzie, idealnie dopasuje się do kształtu ciała użytkownika.Budowa materacy lateksowychMaterace lateksowe wykonane są z pianki lateksowej, która cechuje się dużą przewiewnością i jest antyalergiczna. Zawierają również naturalne mleczko kauczukowe. Dzięki licznym kanalikom obecnym w strukturze lateksu nie dochodzi do odkładania wilgoci i rozwoju drobnoustrojów. Poprzez posiadanie tak zwanych stref twardości na swojej powierzchni dopasowuje stopnie twardości do odpowiednich odcinków ciała.

Materace lateksowe i ich zaletyGłówną zaletą materacy lateksowych jest to, że są przyjazne dla środowiska, dzięki naturalnemu wypełnieniu wytwarzanym z mleczka kauczukowego. Potwierdzają to różnego rodzaju certyfikaty świadczące o braku niekorzystnych wpływów na nasze zdrowie i naturę. Kolejną dużą zaletą jest odporność na pleśń i różnego rodzaju roztocza, co sprawdzi się idealnie w przypadku osób zmagających się z alergią. Warto wspomnieć, że cechują się dobrą amortyzacją, sprawiając, że ruch nie będzie przenoszony z jednej strony materaca na drugą. Materace lateksowe to zakup na lata. Materiały w nich zastosowane są wytrzymałe i trwałe. Nawet podczas długotrwałego użytkowania nie deformuje się pod naciskiem naszego ciała.

Rodzaje materacy lateksowych i ich charakterystykaKażdy materac lateksowy zawiera w sobie lateks, lecz nie zawsze jest on taki sam. Możemy wyróżnić dwa rodzaje - naturalny, gdzie warto tutaj zaznaczyć, że w 100% naturalnym produktem będzie lateks z mleczka kauczukowego z domieszką syntetycznego. Warto znać ich podstawowe cechy, ponieważ każdy różni się swoimi właściwościami.

Lateks naturalny — wykonany w 100% z mleczka kauczukowego, które ma naturalne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, dzięki czemu może być stosowany przez dzieci oraz osoby z alergią. Jego proces produkcji sprawia, że cechuje się również dużą elastycznością, co nie powoduje odkształceń podczas długotrwałego korzystania z materac, oraz zapewnia idealne podparcie dla naszego całego ciała, wyszczególniając kręgosłup, kark, a także biodra.

Szeroka oferta materacy dostępna jest na https://sembella.pl/pl_PL/kategoria/materace-lateksowe

Lateks syntetyczny — to połączenie lateksu syntetycznego z naturalnym, gdzie zawartość mleczka kauczukowego wynosi mniej niż 30%. Materiał jest niezwykle elastyczny i trwały, chociaż mniej niż w przypadku lateksu naturalnego. Mimo iż nie jest to surowiec naturalny, jest w pełni bezpieczny dla zdrowia użytkownika. Potencjalny kontrahent, decydując się na zakup materaca z lateksem naturalnym lub lateksem syntetycznym nie odczuje różnicy pomiędzy surowcami. Jedynym małym spostrzeżeniem może być skala elastyczności poszczególnego materiału.

https://sembella.pl