Sztukateria do łazienki - wybierz odpowiednią

23 kwietnia 2023 428

Artykuł sponsorowany

Sztukateria stanowi efektowną dekorację, która nadaje mieszkaniu nieprzeciętnego wyglądu. Stale można zobaczyć ją w wnętrzu sypialni lub salonu w stylu ramek ściennych, czy można je wykorzystać jednak w łazience? Oczywiście, że można! Dokonując jednak wyboru sztukaterii do łazienki, powinniśmy kierować się kilkoma czynnikami. O tym we wpisie poniżej.Jaką sztukaterię do łazienki wybrać?W łazience powinniśmy użyć sztukaterii, która będzie odporna na wilgoć. Nawet najmodniejsze ozdoby dekoracyjne, niedostosowane do tak trudnego miejsca najczęściej ulegają odpadaniu i deformacji, dewastując tym samym efekt wnętrza. W takim momencie wymagana jest zamiana listew na nowe, co łączy się nie tylko z kolejnymi kosztami, ale również poświęceniem na zdjęcie starych dodatków, zaplanowanie powierzchni oraz zamontowanie nowej sztukaterii. Dlatego do łazienki nie nadają się listwy stworzone z drewna o właściwościach higroskopijnych lub dekoracje z niskobudżetowego karton-gipsu.

Wysoką wytrzymałością na temperaturę, parę, a przede wszystkim wodę wyróżniają się materiały wykonane z aluminium lub tworzyw sztucznych, jak polimer, styropian lub PCV. Ta opcja rozpoznawalna jest z wysokiej trwałości, jednak może okazać się niełatwa w aranżacji, gdy chcemy dopasować pomieszczenie do zaplanowanej kolorystyki. Listwy Mardom Decor to produkty utworzone z wodoodpornego polimeru, które odnajdą się we wnętrzach o wyższej wilgotności — kuchni, pralni, a także łazience. Dedykowane testy potwierdzają trwałość sztukaterii na wodę nawet całkowicie ją zanurzając, a zróżnicowane kształty oraz wzory dają możliwość na dopasowanie listew do wybranej stylistyki wnętrza.

Sztukateria styropianowa czy polimerowa? Najlepszy wybór do łazienkiZe względów estetycznych, sztukateria wykonana z tworzyw sztucznych co najczęstszym wyborem w projektowaniu łazienki. Największą popularnością cieszą się listwy styropianowe oraz te z polimeru. Materiały te cechują się wyjątkową lekkością. Z racji tego są łatwe w montażu, a także nie wymagają zatrudniania specjalisty. Są także wytrwałe na wilgoć i wpasują się do stylowej łazienki. Którą z tych opcji zakupić do swojego pomieszczenia?

W nowoczesnym wnętrzu elementy sztukaterii muszą nie tylko zachwycająco się demonstrować, ale również być wysokiej jakości. Najważniejszą, widoczną różnicą pomiędzy tymi materiałami jest odporność na powstałe uszkodzenia. Decydując o zakupie sztukaterii styropianowej, należy wziąć pod uwagę, że będzie ona podatna na nacisk — wszelkie uderzenia podczas codziennego użytkowania lub sprzątania mogą pozostawić zauważalne uszkodzenia. Nie zaleca się użytkować tego tworzywa w postaci listew ściennych jak i przypodłogowych a także szczególnie kiedy w mieszkaniu są małe dzieci. Produkty wykonane z polimeru wyróżnia się większą wytrwałością na uszkodzenia. Sztukateria Mardom Decor wyprodukowana jest z opatentowanego tworzywa PolyForce, która jest wytrzymała na uszkodzenia, a nowoczesna technologia ScratchShield® polegająca na zagęszczeniu materiału związkami polimerowymi umacnia go, czyniąc odpornym nawet na zarysowania ostrym narzędziem.

Powiększ swoją łazienkę z użyciem sztukateriiWiedząc, że listwy dekoracyjne dobrej jakości odnajdą się w każdym mieszkaniu na co jeszcze zwrócić uwagę kiedy pragniemy ozdobić sztukaterią łazienkę? Na pewno na wymiar listew, które powinniśmy dobrać do wymiarów planowanego wnętrza. Małe pomieszczenia wymagają szczególnej uwagi podczas doboru wymarzonej sztukaterii. Za wysokie listwy przysufitowe jak i podłogowe zaburzą proporcje w pokoju, powodując tym samym jego pomniejszenie. Do mniejszego metrażu rekomendujemy listwy do wymiaru 6-7 cm. Umieszczając taki rozmiar sztukaterii uzupełnimy aranżację, a nie ją obciążymy.

Co w wypadku jeśli wybraliśmy trochę wyższe listwy, jednak nie chcemy zaburzać wystroju pomieszczenia? W takim wypadku można optycznie powiększyć wnętrze, malując listwy odcieniem ściany. Taki sam kolor farby spowoduje, że wymarzona łazienka nabierze kilku dodatkowych cm na wysokości. Sztukateria Mardom Decor pokryta jest zabezpieczającym primerem, który pomaga przykrycie sztukaterii następnymi warstwami farby. Umożliwia również bezproblemowe przemalowanie, gdy zdecydujemy się zmienić kolor na ścianach. Zastosowana farba powinna być na bazie wody, bez rozpuszczalników w składzie.

Sztukateria ścienna — modny dodatek do łazienkiZa pomocą sztukaterii można ozdobić całe wnętrze. Zamieszczając ozdobne pilastry na ścianę, sumiennie żłobione rozety czy półkolumny sprawnie podkreślimy romantyczny wystrój pokoju nawiązujący do stylu glamour. Czarna listwa przypodłogowa pasować będzie w charakternej, mocnej łazience o loftowej stylistyce, a ornamentacyjne wykończenia listew naddadzą łazience elegancji.

Sztukateria Mardom Decor jest szybka i łatwa w montażu — wystarczy zamocować ją na odpowiedni klej, dopasowany do naszych umiejętności oraz potrzeb (Mardom Fix Pro lub Mardom Max), aby uzyskać ciekawy efekt wizualny.

Sztukateria nie spełnia wymagań tylko wystroju łazienki — to fenomenalny szczegół dekoracyjny do mebli czy luster. Dzięki temu w prosty i szybki sposób możemy zmienić wygląd najprostszej łazience — należy wtedy wykorzystać szybkoschnący klej o dużej sile wiązania (Mardom Max). Zapewni to wyjątkowy wygląd łazienki oraz wytrzymałość sztukaterii na lata.

MardomDecor