Piły diamentowe a piły tarczowe - w czym tkwi różnica?

23 maja 2023 420

Artykuł sponsorowany

Piła tarczowa służy, między innymi do cięcia drewna oraz płyt z tworzyw sztucznych. Jest bez dwóch zdań najpopularniejszym sposobem przecinania materiałów podczas prac wykończeniowych czy budowlanych. Piła diamentowa z kolei przeznaczona jest do konkretnego tworzywa, najczęściej takiego, którego zwykłe piły tarczowe nie mogłyby przeciąć.Piła tarczowa - rodzaje i zastosowanieUniwersalna piła tarczowa to pierwszy rodzaj elementu służący do cięcia wielu materiałów. Warto jednak pamiętać, że w tym przypadku tarcza nie jest na tyle trwała, aby swobodnie przecinać twarde materiały, stąd stosowana jest głównie przy cięciu drewna oraz tworzyw sztucznych, sklejki czy elementów drewnopochodnych. Do Twojej dyspozycji są także piły widiowe z tarczą stosowaną głównie jako pilarka do drewna. Praca z pomocą tego rodzaju piły jest znacznie wydajniejsza i szybsza, a to ze względu na większą liczbę zębów. Tarczowe pilarki stołowe charakteryzują się tym, że mają blat, na którym znajduje się tarcza. W tym przypadku cięcie jest bardzo wygodne, a przy tym precyzyjne ze względu na częste stosowanie prowadnic w konstrukcji. Sprawdź piły tarczowe tutaj: https://www.krzemex.pl/ . Znajdziesz tam zarówno wersje tradycyjne, widiowe, jak i modele stołowe.

Piła diamentowa - kiedy z niej korzystać?Nie każda piła tarczowa sprawdzi się podczas pracy, wersje tradycyjne i uniwersalne nie poradzą sobie z twardszym materiałem. W takim wypadku konieczne jest zastosowanie piły diamentowej, jest ona przeznaczona do cięcia wszystkich rodzajów materiałów w tym betonu, stali, cegły czy też kamieni. Od zwykłego narzędzia różni się tym, że jej tarcze zostały wzbogacone o diamenty syntetyczne. Jeżeli masz zamiar pracować na przykład na wspomnianym kamieniu, zobacz piły diamentowe dostępne pod tym linkiem: https://www.krzemex.pl/narzedzia-diamentowe/wiertla , czekają tam również inne narzędzia w tym pady czy wałki diamentowe. Ponadto masz szansę kupić najtrwalsze wiertła diamentowe dostępne tutaj: 
https://www.krzemex.pl/ https://www.krzemex.pl/narzedzia-diamentowe/wiertla . Wracając jednak do samej piły do kamienia, należy zaznaczyć, że produkt ten może posłużyć również do cięcia znacznie bardziej miękkich materiałów, takich jak gumy, włókno szklane, tworzywa sztuczne oraz drewno. 

Czy piłą diamentową można ciąć drewno?Piła do kamienia stosowana głównie do cięcia twardych materiałów, może być wykorzystywana również w przypadku drewna. Należy jednak zauważyć, że same tarcze są droższe od tradycyjnych, a co za tym idzie, nie zawsze opłacalne jest korzystanie z takiej piły. Niemniej jednak tarcza zaopatrzona w diamenty syntetyczne wytrzyma znacznie więcej roboczogodzin. Jeśli interesuje Cię zakup piły diamentowej w rozsądnej cenie, a przy tym wysokiej jakości, stworzonej przez cenionego producenta, sprawdź propozycje pod tym linkiem: https://www.krzemex.pl/pily-do-kamienia . Jak widzisz, różnica pomiędzy tradycyjnym urządzeniem oraz tarczą a tą z diamentami syntetycznymi jest znacząca. Weź to pod uwagę podczas przyszłych zakupów.