Jakie usługi oferują gabinety podologiczne?

27 października 2023 225

Artykuł sponsorowany

Nasze stopy, w przeciwieństwie do wielu innych partii naszego ciała są traktowane wyjątkowo po macoszemu. Może to kwestia tego, że nie są one wyeksponowane, więc nie zwracamy aż takiej uwagi na ich wygląd i zdrowie? Kto wie. Tak czy inaczej, gabinet podologiczny to miejsce, w którym specjaliści zajmują się zarówno leczeniem, jak i pielęgnacją stóp i paznokci.Gabinet podologiczny - usuwanie odcisków i modzeliDobrze wyposażony i zatrudniający specjalistyczną kadrę gabinet podologiczny, to miejsce, gdzie można skorzystać z wielu usług.

Usuwanie odcisków i modzeli to jedna z podstawowych usług oferowanych w gabinecie podologicznym. Odciski powstają w wyniku nadmiernego nacisku na określone miejsca na stopach. Modzele to twarde, stożkowate narośle na skórze, które także są efektem nacisku lub tarcia. Oba mogą być bolesne i powodować dyskomfort podczas chodzenia.

Usuwanie odcisków i modzeli jest stosunkowo proste, ale podolog usuwa je przy pomocy specjalistycznych narzędzi, a następnie stosuje odpowiednie preparaty, które pomagają zapobiec ich powstawaniu w przyszłości.

Można zdecydować się na usuwanie za pomocą kwasów, które rozpuszczają naskórek wokół problemu lub krioterapię polegającą na zamrażaniu modzeli ciekłym azotem. W wyniku tego modzele zamieniają się w czarną, suchą skorupę, która z czasem odpada.

Leczenie grzybicy w gabinecie podologicznymLeczenie grzybicy paznokci to kolejna popularna usługa, którą oferują gabinety podologiczne. Grzybica paznokci to choroba wywoływana przez grzyby atakujące płytkę. Bez leczenia choroba może prowadzić do poważnych powikłań, nawet takich jak utrata paznokcia. Ponadto grzybica jest chorobą silnie zakaźną, dlatego należy ją leczyć nie tylko dla swojego komfortu, ale i bezpieczeństwa innych. Szczególnie podczas korzystania z publicznych basenów, siłowni czy saun. Specjalista podolog w przypadku grzybicy przeprowadza dokładne badanie paznokci i dobiera odpowiednią terapię, która pomoże zwalczyć chorobę.

Pedicure hybrydowy i medyczny u podologaW gabinecie podologicznym można skorzystać z pedicure medycznego, który jest bardziej specjalistyczną formą pielęgnacji stóp niż tradycyjny pedicure kosmetyczny. Specjalista przeprowadza dokładną higienizację stóp oraz usuwa zrogowaciały naskórek.