Dzielnicowi spotkali się z seniorami z Komorowic

17 stycznia 2024 1633

W ramach kampanii „Bezpieczny Senior” w „Klubie Seniora” w Bielsku-Białej przy ul. Komorowickiej odbyło się spotkanie dzielnicowych z seniorami. Pod hasłem "Bądź bezpiecznym" dzielnicowi omówili zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze.

fot. KMP Bielsko-Biała


Bezpieczeństwo seniorów jest tematem bardzo aktualnym i coraz szerzej poruszanym. Poprawa bezpieczeństwa seniorów wymaga nieustannej pracy, tak aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń. Dlatego 11 stycznia 2024 r. w ramach programu „Bezpieczny Senior” asp. Dawid Bożek i sierż. Sławomir Wojewodzic - dzielnicowi z Komisariatu Policji IV w Bielsku-Białej spotkali się z seniorami.

fot. KMP Bielsko-Biała


W trakcie spotkania zostały omówione zagrożenia, na jakie narażone są osoby starsze. Funkcjonujące metody „na wnuczka", „na policjanta”, „oszustwa na blik” obecnie są tylko jednymi z możliwych sposobów, które często są wykorzystane do oszukania seniorów. Dzielnicowi przypominali seniorom o zasadach ograniczonego zaufania wobec obcych osób oraz zachowania zdrowego rozsądku przy podejmowaniu decyzji na rozmaite oferowane im produkty.

Podczas spotkania omówiono również zasady bezpieczeństwa na drodze. Dzielnicowi zachęcali uczestników do noszenia elementów odblaskowych na ubraniach, kiedy poruszają się po drodze, nie tylko poza obszarem zabudowanym.
adminźródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze