Kto górą w drugiej turze? W pierwszej lepszy Klimaszewski

15 kwietnia 2024 641

Przed drugą turą wyborów prezydenta miasta Bielska-Białej przyjrzeliśmy się jak mieszkańcy Komorowic głosowali 7 kwietnia. Jarosław Kilmaszewski wygrał głosowanie we wszystkich czterech obwodowych komisjach wyborczych na terenie Komorowic, jednak tradycyjnie widać różnicę w preferencjach głosujących po zachodniej i wschodniej stronie rzeki Białej.

fot. komorowice.pl


Komorowice Krakowskie sprzyjają kandydatom Prawa i Sprawiedliwości, Komorowice Śląskie chętniej głosują na kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Przez ostatnie lata spotykaliśmy się właśnie z takimi wynikami wyborów - niezależnie czy samorządowych, parlamentarnych czy na Prezydenta RP. Tym razem Komorowice zagłosowały inaczej. W wyborach na prezydenta Bielska-Białej we wszystkich czterech obwodowych komisjach wyborczych na terenie Komorowic górę wziął Jarosław Klimaszewski.

Tradycyjnie kandydat związany z Koalicją Obywatelską zyskał większe poparcie w Komorowicach Śląskich, jednak w Komorowicach Krakowskich też odnotował lepszy wynik niż Konrad Łoś, choć tam przewaga obecnego prezydenta nad liderem bielskiego PiS-u była już mniejsza.

Warto wspomnieć, że w 2018 roku w pierwszej turze wyborów samorządowych zarówno w Komorowicach Śląskich, jak i Komorowicach Krakowskich, największą liczbę głosów otrzymał Przemysław Drabek z PiS-u. W drugiej turze Klimaszewski minimalnie pokonał Drabka w Komorowicach Śląskich, jednak w Komorowicach Krakowskich odnotował już gorszy wynik niż obecny poseł.

Wyniki pierwszej tury wyborów na prezydenta Bielska-Białej z uwzględnieniem kandydatów, którzy dostali się do drugiej tury:

Komorowice Śląskie
  • OKW nr 1: Jarosław Klimaszewski 49,74% (484 głosów) - Konrad Łoś 23,64% (230 głosów)


Komorowice Krakowskie
  • OKW nr 2: Jarosław Klimaszewski 42,34% (517 głosów) - Konrad Łoś 23,26% (284 głosów)
  • OKW nr 3: Jarosław Klimaszewski 39,13% (342 głosów) - Konrad Łoś 28,95% (253 głosów)
  • OKW nr 4: Jarosław Klimaszewski 45,72% (502 głosów) - Konrad Łoś 26,32% (289 głosów)
admin

Komentarze