Jesienne inwestycje w Śląskich

13 listopada 2015 2926

W centrum Komorowic Śląskich zrealizowano kilka inwestycji. Nadal trwa remont elewacji budynku Miejskiej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" przy ulicy Katowickiej.

Nowa bieżnia przy Gimnazjum nr 14 • fot. komorowice.pl


W pierwszej kolejności zakończyła się budowa bieżni na terenie Gimnazjum nr 14. Pierwotnie projekt, który został zakwalifikowany do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego, zakładał budowę stumetrowej bieżni lekkoatletycznej z tworzyw sztucznych. Niestety po przystąpieniu do prac projektowych okazało się, że istniejąca infrastruktura, a konkretnie sieć gazowa, nie pozwala na wykonanie bieżni w pierwotnym kształcie. Miasto zleciło budowę 60-metrowej, dwutorowej bieżni wraz z miejscem do rozbiegu i wyhamowania.

Odświeżona siedziba OSP Komorowice Śląskie • fot. komorowice.pl


Zakończyły się również prace związane z wymianą bram w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy własnym sumptem wykonali nową elewację wokół bramownic.

Projekt elewacji zewnętrznej budynku przy ulicy Katowickiej • fot. MS "Samopomoc Chłopska" w Bielsku-Białej


Najwięcej zainteresowania wzbudza remont elewacji jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w Komorowicach Śląskich. Mowa o siedzibie Miejskiej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" przy ulicy Katowickiej. Prezes spółdzielni postanowił przywrócić dawny blask obiektowi, który powstał przed II wojną światową. Na razie wykonywany jest remont elewacji z cegły od ulicy Katowickiej, później przyjdzie czas na kolejny fragment ceglanej elewacji od ulicy Mazańcowickiej. Prace powinny zakończyć się jeszcze w listopadzie.

Projekt elewacji zewnętrznej budynku przy ulicy Katowickiej • fot. MS "Samopomoc Chłopska" w Bielsku-Białej
admin

Komentarze