Podejrzani o zabójstwo w Komorowicach zatrzymani!

21 października 2016 5430

Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej oraz śledczy z Prokuratury Rejonowej Bielsko-Biała Północ wyjaśnili sprawę brutalnej zbrodni, do której doszło w przed dwoma dniami w jednym z prywatnych domów w bielskich Komorowicach. Kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy usłyszą dzisiaj zarzuty zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Może im grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Zatrzymano trzy osoby. Są podejrzewane o zabójstwo • fot. KMP Bielsko-Biała, 3 zdjęcia


Do zdarzenia doszło w środę w nocy w jednym z domów w bielskich Komorowicach przy ulicy Katowickiej. Ciało samotnie mieszkającego, 48-letniego mężczyzny znalazł w jego domu znajomy, który natychmiast powiadomił miejscowych policjantów. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnymi technikami kryminalistyki, ekspertami z laboratorium kryminalistycznego oraz prokuratorami, przeprowadziła szczegółowe oględziny i zabezpieczyła ślady. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna padł ofiarą zbrodni. Z jego domu zniknęły wartościowe przedmioty. Sprawcy skradli też samochód marki Dacia Duster, należący do 48-latka. Uszkodzony pojazd został odnaleziony w środę nad ranem na ul. Wodnej.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła miejscowa prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności zabójstwa zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego. Skrupulatna i złożona praca śledczych przyniosła efekty. Zebrane przez nich materiał operacyjny i dowody wskazywały, że związek z tym zdarzeniem mogą mieć trzej bielszczanie. Wczoraj wieczorem policjanci zatrzymali dwóch braci w wieku 27 i 35 lat oraz ich 38-letniego wspólnika, którzy są podejrzewani o to przestępstwo. W czasie przeszukania ich mieszkań, śledczy odnaleźli rzeczy zrabowane z domu bielszczanina, w tym laptopa, rower i kosę spalinową. Z ustaleń śledztwa wynika, że napastnicy mogli zaatakować mężczyznę, kierując się chęcią zysku. To najprawdopodobniej z tego powodu przyszli do domu samotnie mieszkającego 48-latka. Dotkliwie go pobili, a obrażenia których doznał okazały się śmiertelne.

Dzisiaj zatrzymani zostaną doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Mężczyźni są podejrzewani o zabójstwo w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.
adminźródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze