Biskup przewodniczył Mszy Św. w naszej parafii - zdjęcia

2 stycznia 2017 4111

Ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, bp Roman Pindel, przewodniczył 1 stycznia Mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. Orędzie i pasterskie błogosławieństwo hierarcha przekazał podczas transmisji radiowej i internetowej.

Biskup Roman Pindel w Komorowicach - 01.01.2017 • fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka, 25 zdjęć


Przed uroczystym błogosławieństwem biskup odmówił specjalną modlitwę o pokój i pojednanie w świecie i w Polsce. Liturgię w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i w Światowym Dniu Modlitwy o Pokój wspólnie z ordynariuszem celebrowali kapłani pracujący dla diecezjalnego Radia "Anioł Beskidów" oraz związani z komorowicką wspólnotą parafialną.

Podczas Mszy i po niej kolędy zaśpiewał Zespół Pieśni i Tańca "Beskid" z bielskiego Domu Kultury Włókniarzy. W Eucharystii udział wzięli m.in. członkowie Domowego Kościoła.

Biskup bielsko-żywiecki odwiedził też studia i pomieszczenia redakcyjne radia diecezjalnego, błogosławiąc wszystkim, którzy uczestniczą w dziele ewangelizacji na falach eteru. Wziął udział w audycji na żywo, podczas której pytania o jego posługę w Kościele diecezjalnym zadawali dziennikarze "Anioła Beskidów”, "Gościa Niedzielnego" i Katolickiej Agencji Informacyjnej.
adminźródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze