Znów pożar sadzy w kominie. Tym razem przy ulicy Przyległej

11 stycznia 2017 2013

Dwa zastępy straży pożarnej, w tym jeden z Komorowic Krakowskich, gasiły wczoraj wieczorem pożar sadzy w budynku jednorodzinnym w Bielsku-Białej przy ulicy Przyległej.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, okazało się że jeden z lokatorów uległ wypadkowi próbując samodzielnie wybić szklane okno piwniczne. Poszkodowany doznał rany ciętej w okolicach przedramienia prawej dłoni. Pierwszej pomocy szesnastolatkowi udzielili strażacy z OSP, w późniejszym czasie zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowanego do szpitala celem zszycia rany. Strażacy ugasili palącą się sadzę w kominie. Mieszkania przewietrzono z użyciem wentylatora.

Strażacy zwracają się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z trwającym sezonem grzewczym. Pożary sadzy w kominach stanowią zagrożenie dla całego budynku. Dlatego też bardzo ważne jest, aby dokonać kontroli stanu technicznego przewodu kominowego (jego szczelności oraz drożności), usunąć zalegającą warstwę sadzy, sprawdzić prawidłowe funkcjonowanie urządzeń grzewczych (pieców CO). Jeśli nie zrobiliśmy tego przed zimą, wykonajmy to jak najszybciej, gdyż uszkodzony w wyniku pożaru przewód kominowy, może przyczynić się do zatrucia czadem.
admin

Komentarze