Co dalej ze zlikwidowaną przeprawą przez Krompark?

25 marca 2017 4458

W ubiegłym roku miasto rozebrało mostek na potoku Krompark, który był łacznikiem ścieżki z ulicy Barkowskiej w kierunku ulic Romańskiej i Hałcnowskiej. Trasę pokonywało wielu spacerowiczów.

Zdemontowany mostek na Kromparku • fot. komorowice.pl


Przeprawa na druga stronę Kromparku była wykonana ze slupów energetycznych. Mostek rozebrano w drugiej połowie 2016 roku. - Miasto dostało nakaz od inspekcji budowlanej zdemontowania tych urzadzeń i tak sie stało, ponieważ sytuacja w tym miejscu była niedobra - mówił naczelnik wydziału gospodarki miejskiej na zebraniu sprawozdawczym RO Komorowice Krakowskie.

Adam Grzywacz tłumaczył, że słupy energetyczne, ktore posłużyły za konstrukcję przeprawy, musiał kiedyś przerzucić na drugą stronę Kromparku jeden z okolicznych mieszkańców. Teren ten nie należy do miasta.

- Nie byłoby tam problemu, gdyby nie to, że nie ma tam ani kawałka terenu gminnego. Byłem w Miejskim Zarządzie Dróg i podejmujemy działania. Musimy rozwiązać ten problem, żeby to przejście udrożnić. Ono jest naprawdę potrzebne, każdy kto zna ten teren wie o tym - dodał Adam Grzywacz.

Aby miasto mogło wybudować mostek na Kromparku, musi władać terenem przy przynajmniej jednym przyczółku. Ponadto przed przystapieniem do prac gmina musi posiadać zgodę zarządcy cieku, czyli spółki wodnej RZGW.
admin

Komentarze