Nowy węzeł na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Mazańcowickiej

6 kwietnia 2017 3598

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy ulicy Warszawskiej. Jedna z ważniejszych w mieście arterii będzie miała nowy węzeł drogowy na wysokości ulicy Mazańcowickiej.

Węzeł ulicy Warszawskiej z ulicą Mazańcowicką • fot. bielsko.info


Zamówienie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza dotyczy zaprojektowania przebudowy ulicy Warszawskiej w Bielsku-Białej na odcinku od ulicy Piastowskiej do węzła Komorowice drogi ekspresowej S-52 oraz przebudowy obiektów inżynierskich wraz z przebudową mostu na Potoku Starobielskim na tym samym odcinku ulicy Warszawskiej.

Druga część zamówienia dotyczy wykonania pełnozakresowej, pełnobranżowej i kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy węzła drogowego na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Mazańcowicką w Bielsku-Białej oraz wykonania dokumentacji projektowej remontu ulicy Warszawskiej na odcinku od projektowanego węzła do granicy miasta.

Miejski Zarząd Dróg wymaga, aby pierwsza część zamówienia została wykonana do 330 dni od zawarcia umowy. Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał więcej czasu na zaprojektowanie nowego węzła oraz przebudowę ulicy Warszawskiej w kierunku granicy miasta. Otrzyma na to 450 dni od dnia zawarcia umowy.

Szacunkowa wartość zamówienia wynosi około 1 mln złotych.
adminźródło: bielsko.info

Komentarze