Nowy kładka na rzece Białej. Prace ruszą jeszcze wiosną

11 kwietnia 2017 4254

W Komorowicach Krakowskich na rzece Białej powstanie nowa kładka dla pieszych. Przeprawa zastąpi wysłużony mostek nad "Białką" między ulicą Komorowicką a ulicą Grażyńskiego - poinformował portal bielsko.info.

Wizualizacja kładki na rzece Białej • fot. materiały przetargowe


Lada dzień Miejski Zarząd Dróg ogłosi wyniki przetargu na budowę kładki na rzece Białej zlokalizowanej w rejonie ulicy Grażyńskiego w Bielsku-Białej na wysokości bramy wejściowej do zakładów Fiat Chrysler Automobiles.

Zamówienie obejmuje rozebranie istniejącej kładki dla pieszych, regulację rzeki Białej, budowę jednoprzęsłowej kładki dla pieszych o konstrukcji nośnej w postaci dwóch stalowych dźwigarów łukowych (długość 45,5 metra), budowę oświetlenia kładki, dostosowanie istniejących dojść do kładki od strony ulicy Grażyńskiego i ulicy Komorowickiej.

fot. materiały przetargowe


Wykonawca będzie miał 6 miesięcy na wybudowanie nowej kładki. - Do 31 lipca stara kładka będzie normalnie użytkowana. W tym czasie wykonawca będzie mógł wykonać podpory i inne prace, które nie wymagają ingerencji w konstrukcję starej kładki. Dopiero w sierpniu, bo tak jesteśmy dogadani z Fiatem, kładka zostanie rozebrana i złożona na nowo. Wykonawca będzie miał na to miesiąc czasu, ale będziemy się upierać, żeby przeprawa była nieczynna maksymalnie przez trzy tygodnie - tłumaczy mgr inż. Robert Kaczmarek, główny inżynier MZD.

Szacunkowy koszt inwestycji, do której "dorzuci się" Fiat Chrysler Automobiles, to około 600 tysięcy złotych.
adminźródło: bielsko.info

Komentarze