Bubel obywatelski w Śląskich zamknięty

23 maja 2017 3053

Plac zabaw w Komorowicach Śląskich, który powstał ze środków osiedlowego budżetu obywatelskiego, został zamknięty! - Obiekt stwarza zagrożenie dla użytkowników - poinformował Urząd Miejski.

Zamknięty plac zabaw w Komorowicach Śląskich • fot. komorowice.pl, 4 zdjęcia


Przypominamy, że w ostatnich dniach 2016 roku, wyłoniony w przetargu wykonawca placu zabaw - firma APIS z Jarosławia - rzutem na taśmę wybudował plac zabaw. Ekipa budowlano-montażowa złożyła plac zabaw w ekspresowym tempie i odjechała z Komorowic. Co ciekawe zastanawiająca była kwota, jaką oferent złożył w przetargu. Firma z Podkarpacia wyceniła budowę placu zabaw na 54 tys. zł. Dwie inne oferty opiewały na kwoty 110 tys. zł i 86 tys. zł...

Autor projektu, mieszkańcy oraz Rada Osiedla Komorowice Ślaskie wiele razy informowali władze miasta o tym, że plac zabaw został wykonany w sposób naganny. Nie wspominając o tym, że obiekt miał być ogrodzony i zaopatrzony w dwa dojścia od ulicy Aktorów i ulicy Mazańcowickiej.Tymczasem w połowie maja Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej podjął decyzję o zamknięciu placu zabaw do odwołania, ze względu na zagrożenie dla użytkowników. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy bielski magistrat nie potrafi wyegzekwować od wykonawcy placu zabaw należytych poprawek. W poniedziałek wystosowaliśmy oficjalne zapytanie do naczelnika Wydziału Gospodarki Miejskiej ws. placu zabaw.
admin

Komentarze