Plac zabaw dalej nieczynny. Miasto wysyła pisma ponaglające

16 czerwca 2017 2312

Minęło prawie pół roku od czasu, gdy na ternie Gimnazjum nr 14 w ramach budżetu obywatelskiego wybudowano plac zabaw. Obiekt od maja jest nieczynny, gdyż Wydział Gospodarki Miejskiej pięć miesięcy po zakończeniu prac stwierdził, że obiekt stwarza zagrożenie dla użytkowników...

Plac zabaw w Komorowicach Śląskich jest ciągle zamknięty • fot. komorowice.pl


Autorka projektu, mieszkańcy oraz Rada Osiedla Komorowice Ślaskie już od początku roku informowali władze miasta o tym, że plac zabaw został wykonany w sposób naganny. Temat fuszerki fiurmy APIS z Jarosławia pojawił się m.in. na spotkaniu sprawozdawczym Rady Osiedla Komorowice Śląskie.

Dopiero w maju urzędnicy z bielskiego magistratu przyznali, że plac zabaw został wykonany w zły sposób. Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej podjął decyzję o zamknięciu placu zabaw do odwołania, ze względu na zagrożenie dla użytkowników.

Choć od tego czasu minął już miesiąc, urzędnicy ciągle nie potrafią wyegzekwować od wykonawcy należytych poprawek. - Próbujemy to na wykonawcy wymóc. Wysyłane są pisma, jednak pozostają bez odpowiedzi - mówił Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Mieszkańcy Komorowic Śląskich i autorka projektu nie ukrywają zażenowania sytuacją. - Jak miasto nie potrafi sobie poradzić z inwestycją wartą 50 tys. złotych, to aż boje się myśleć, jakie problemy mogą być przy innych realizacjach - powiedziała nam autorka projektu.
admin

Komentarze