Światełko w tunelu dla placu zabaw. Poprawki zrobi inna firma

12 lipca 2017 2785

Wydział Gospodarki Miejskiej rozpoczyna procedurę działania zastępczego, dzięki której plac zabaw w Komorowicach Śląskich w końcu stanie się użyteczny. Urzędnicy zlecą innej firmie dokonanie poprawek, a kosztami obarczą pierwotnego wykonawcę.

Plac zabaw przy Gimnazjum nr 14 - 11.07.2017 • fot. komorowice.pl, 4 zdjęcia


Wydział Gospodarki Miejskiej od początku marca bieżącego roku wzywa firmę APIS do usunięcia stwierdzonych wad ujawnionych w okresie gwarancyjnym. Okazuje się, że wykonawca placu zabaw kilka razy pojawił się w Komorowicach Śląskich, lecz usunął tylko stwierdzonych wad.

Jak informują urzędnicy, wykonawca uchylał się od kontaktu z Urzędem Miejskim. W ostatnich dniach firma APIS został poinformowana o rozpoczęciu działania zastępczego. Procedura wyłoni nową firmę, która wykona poprawki. Nie są one skomplikowane i prace nie powinny potrwać dłużej niż kilka dni.

- Wszystko zależy od wolnego terminu firmy, która wykona poprawki w zastępstwie i kwoty, za jaką je będzie chciała wykonać- ponieważ to nam wskaże tryb, w jakim będziemy mogli zamówić tą usługę - informuje Lidia Pałecka z Wydziału Gospodarki Miejskiej.

Być może uda się ostatecznie zakończyć inwestycję przed końcem wakacji. Sprawę monitoruje radny z naszego okręgu - Bronisław Szafarczyk, za co serdecznie dziękujemy.
admin

Komentarze