Na placu Niemczyka zagramy charytatywnie dla naszej sąsiadki

26 września 2017 7312

Takiego wydarzenia w Komorowicach nie było od wielu lat! Całe środowisko dzielnicy zaangażowało się w organizację Festynu Charytatywnego, który odbędzie się w sobotę 30 września na placu Józefa Niemczyka. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na operację mieszkanki Komorowic - Joanny Hoffmann.



Młoda mieszkanka Komorowic cierpi na rzadką, nieuleczalną chorobę: Zespół Arnolda Chiariego, która polega na osuwaniu się tyłomózgowia do kanału kręgowego. Ucisk powoduje problemy z układem nerwowym, a co za tym idzie - niszczy narządy organizmu prowadząc do kalectwa, a nawet śmierci.

Koszt operacji, którą może zatrzymać rozwój choroby, wynosi około 100 tys. złotych. Część tej kwoty udało się zebrać podczas zbiórki pod kościołem w Komorowicach oraz dzięki wpłatom na konto Fundacji Caritas, której Joanna Hoffmann jest podopieczną. Ciągle jednak brakuje kilkudziesięciu tysięcy złotych.



Aby zebrać brakującą część kwoty potrzebnej do przeprowadzenia operacji w Barcelonie, Rada Osiedla Komorowice Krakowskie oraz Stowarzyszenie Komorowice wpadły na pomysł organizacji Festynu Charytatywnego na placu Józefa Niemczyka. W organizację przedsięwzięcia włączyło się wiele osób i instytucji: strażacy z OSP Komorowice Krakowskie i OSP Komorowice Śląskie, Miejski Dom Kultury, Rada Osiedla Biała Północ oraz Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Impreza rozpocznie się o godzinie 14.00. Na scenie wystąpią m.in. zespoły wokalne i taneczne z Domu Kultury w Komorowicach i Hałcnowie. Oprócz utalentowanej młodzieży na placu Niemczyka zaprezentują się również Karolina Brzeźny z ukulele oraz zespoły "Klasycznie łamane" i "Harpago". Koncerty zakończą się przed godziną 21.00. W razie deszczu część koncertowa festynu zostanie przeniesiona do Domu Kultury przy ulicy Olimpijskiej.

Ks. Jacek Pędziwiatr oprowadzi po tajemniczych zakamarkach kościoła


Ciekawie zapowiadającą się atrakcją imprezy będą wycieczki po tajemniczych zakamarkach kościoła w Komorowicach. Przewodnikiem będzie nie kto inny, jak ks. Jacek Pędziwiatr - dyrektor programowy radia Anioł Beskidów. Uczestnicy oprowadzania po świątyni będą mogli zobaczyć m.in. kościelną wieżę, mechanizm zegarów, dzwony i strych. Zwiedzanie w godzinach 14.30-18.00 Bilety w formie cegiełek będą sprzedawane na placu Niemczyka. W tej samej formie sprzedawane będą bilety na przejażdżki wozami strażackimi OSP Komorowice Krakowskie i OSP Komorowice Śląskie. Przejazdy wozami strażackimi odbędą się w godzinach 15.00-18.00.

W trakcie imprezy nie zabraknie też czegoś dla ciała. Na placu Józefa Niemczyka będzie można skosztować pyszności serwowanych m.in. przez lokale gastronomiczne z terenu Komorowic oraz Radę Osiedla Biała Północ, która przygotuje specjały z ziemniaków - zupę kartoflankę oraz placki ziemniaczane.

fot. komorowice.pl


Dla najmłodszych uczestników festynu przewidziano animacje i zabawy (dmuchany zamek, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn, konkurs plastyczny "Komorowice - moja dzielnica".

Przez cały okres trwania imprezy strażacy z Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich będą prowadzić kwestę na rzecz Joanny Hoffman. Organizatorem kwesty jest Fundacja Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

---

Joanna Hoffmann jest podopieczną Fundacji Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Wpłaty na rzecz mieszkanki Komorowic można wpłacać na numer konta Fundacji Caritas 41 1240 1170 1111 0010 7473 2978. W tytule przelewu należy wpisać DLA JOANNY HOFFMANN.

Zachęcamy również do polubienia i obserwowania strony "Joanna Hoffmann - "Czekam na kolejny cud".
admin

Komentarze