[WIDEO, ZDJĘCIA] "Daszyńskiego" z pucharem!

24 września 2017 4747

Już po raz trzeci na wielofunkcyjnym boisku Szkoły Podstawowej nr 29 rozegrano Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Komorowice Krakowskie.W turnieju wzięło udział 9 drużyn: DKS Komorowice, Daszyńskiego, Young Boys, FC Bronx, Obojętna, Jedenastka, MIREX, Drużyna A, OSP Komorowice Krakowskie.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy A i B, obowiązywał system turniejowy, czyli każdy zespół grał z każdym. Po rozegraniu 18 meczów, trwających po 10 minut, wyłoniono grupę półfinalistów. O pierwsze miejsce zagrała Drużyna Daszyńskiego z DKS Komorowice. Mecz był zacięty, obie drużyny prezentowały wysoki poziom. Nie udało się rozstrzygnąć meczu w regulaminowym czasie gry, zero do zera - taki był wynik. O ostatecznym wyniku zadecydowały rzuty karne.

III Turniej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Komorowice Krakowskie • fot. Jacek Jamborski, 84 zdjęcia


Ostateczne wyniki III. Turnieju o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla Komorowice Krakowskie:
I miejsce - Daszyńskiego.
II miejsce - DKS Komorowice
III miejsce - OSP Komorowice Krakowskie

Król strzelców - Krystian Zelek z drużyny Daszyńskiego - 6 goli.
Najlepszy bramkarz - Remigiusz Pakulniewicz z drużyny Daszyńskiego.

Ogromny aplauz i uznanie widowni wzbudziła drużyna zwana Jedenastką, gdyż grali w niej uczniowie mający 11 lat. Nie ulękli się starszych i bardziej doświadczonych zawodników, zaskakiwali taktyką, skutecznymi dryblingami i tym, że mieli w swoim składzie dziewczyny - sprytne i zadziorne.

Drużynie Jedenastki przewodził Igor Kozyra, o którym mówiono, że Robert Lewandowski nie powstydziłby się takich akcji. Na boisku było mokro, bo całą noc padał deszcz i warunki były trudne, zawodnicy poruszali się między plamami kałuż, jednak młodym zawodnikom wcale to nie przeszkadzało.

Jeden grał w kaloszach, co wcale nie jest żartem, a drugi w butach trekkingowych. Puchary i nagrody wręczał Przewodniczący Rady Osiedla Komorowice Krakowskie - pan Andrzej Kraus oraz Radny Miasta Bielska-Białej - pan Przemysław Drabek.

Zdjęcia i wideo: Jacek Jamborski.
Jacek Jamborski

Komentarze