[WIDEO, ZDJĘCIA] Zebraliśmy prawie 22 tys. złotych!

1 października 2017 6579

Podczas Festynu Charytatywnego dla Joanny Hoffmann, który odbył się 30 września na placu Józefa Niemczyka, zebraliśmy prawie 22 tys. złotych! Mieszkańcy Komorowic postawili tym samym kropkę nad "i" - Asia jedzie na operację do Barcelony!

Festyn Charytatywny w Komorowicach • fot. Ireneusz Siciarz, 155 zdjęć


Takiej imprezy nie było w Komorowicach od co najmniej dwóch dekad! Już o godzinie 14.00 rozpoczął się Festyn Charytatywny dla Joanny Hoffmann. W części artystycznej na początku zaprezentowały się dzieci i młodzież z Domów Kultury w Komorowicach i Hałcnowie.

Później przyszła pora na występy bardziej doświadczonych muzyków: dziewczyn z zespołu Klasycznie Łamane, Karoliny Brzeźny oraz zespołu Harpago. O godzinie 21.00 dzięki uprzejmości firmy Surex i pomocy radnego Karola Markowskiego, mieszkańcy Komorowic mogli zobaczyć profesjonalny pokaz sztucznych ogni.W trakcie festynu można było skorzystać z kilku atrakcji. Około 200 osób wybrało się na wieżę kościoła, po której oprowadzał ksiądz Jacek Pędziwiatr. Tyleż samo osób skorzystało z możliwości przejażdżki wozem strażackim OSP Komorowice Śląskie i OSP Komorowice Krakowskie.

Najmłodsi mięli okazję wziąć udział w konkursie plastycznym pt. "Komorowice - moja dzielnica". Spośród około 50 prac jury wybrało dziewięć najciekawszych, które nagrodzono.

Festyn Charytatywny w Komorowicach • fot. Krzysztof Jonkisz, 44 zdjęcia


Nie zabrakło czegoś dla ciała. Każdy z uczestników festynu miał okazję skosztować kulinarnych specjałów serwowanych przez restauracje z terenu Komorowic i Radę Osiedla Biała Północ, która na plac Niemczyka przyjechała z przepyszną kwaśnicą, kartoflanką i plackami ziemniaczanymi.

W trakcie imprezy przeprowadzono również aukcję charytatywną, podczas której zebrano około 4 tysiące złotych. Łączny dochód z imprezy wyniósł prawie 22 tysiące złotych!

Festyn Charytatywny dla Joanny Hoffmann - 30.09.2017 • fot. komorowice.pl, 31 zdjęć
---
Organizatorem głównym festynu była Rada Osiedla Komorowice Krakowskie.

Wydarzenie współorganizowali: Stowarzyszenie Komorowice, Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej, Rada Osiedla Biała Północ, Ochotnicza Straż Pożarna w Komorowicach Krakowskich, Ochotnicza Straż Pożarna w Komorowicach Śląskich, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej,
Stowarzyszenie Ratownicze RESCUE Bielsko-Biała, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej oddział w Bielsku-Białej.

Sponsorami festynu byli: Studio reklamy DecoArt, sklep Paulinka, sklep Intermarche, Piekarnia "Wykręt", Piekarnia "Jedyna", "Leroy Merlin", Ośrodek FRESCO Węgierska Górka, Sala Bankietowa ROMANTYCZNA, Zakłady Mięsne Wolas, Dukap, Mirex, Karczma Dziupla u Wuja, Karczma w Komorowicach przy ul. Hałcnowskiej, rodzinna restauracja Gibasówka, Misz Masz Bistro i Catering, Casa di Fulvio Maria Viola, Pizzeria Roma.

Patronat medialny nad imprezą objęło radio Anioł Beskidów oraz portale: komorowice.pl, bielsko.info i Super-Nowa.
admin

Komentarze