Koncert finałowy w kościele św. Jana Chrziciela

4 października 2017 1568

Serdecznie zapraszamy na ostatni koncert I Edycji Świętojańskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbędzie się 7 października o godzinie 19.00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej.

fot. materiały prasowe


Podczas koncertu wystąpi Orkiestra Dęta POWER OF WINDS pod dyrekcją Klaudiusza Jani. Na organach zagra Krzysztof Karcz. W programie usłyszymy m.in. monumentalne dzieło A Guilmanta na orkiestrę symfoniczną i organy w transkrypcji Klaudiusza Jani na orkiestrę dętą i organy. Utworem tym będzie Symfonia d-moll op.42.

Orkiestra Koncertowa „Power of Winds” powstała we wrześniu 2016 roku. Działa przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. Dyrygentem jest Klaudiusz Jania. Orkiestra liczy ok. 30 członków. Pomimo tak krótkiej działalności Orkiestra ta ma na swoim koncie wiele sukcesów. W grudniu 2016 r. uczestniczyła w programie barbórkowym z Radiem Silesia i Telewizją TVS. W maju dała cały koncert dla Radia Silesia i Telewizji TVS występując ze znanymi artystami śląskiej sceny muzycznej.W czerwcu Orkiestra dała koncert w Sanktuarium Św Jana Pawła Drugiego w Krakowie w ramach obchodów 100-lecia śmierci Św Brata Alberta akompaniując zespołowi księży tenorów „Servi Domini Cantores”, który to zespół koncertuje na terenie całej Polski. 18 czerwca uświetniła swoim koncertem uroczystości 25-lecia koronacji Cudownego Obrazu MB Mirowskiej w Pińczowie. I miejsce i nagrody Prezydenta miasta i rektora AM w Katowicach na przeglądzie orkiestr dętych we wrześniu 2017 r.

admin

Komentarze