Szacunek dla naszych strażaków! Ponad 80 interwencji

13 grudnia 2017 1648

Strażacy z Komorowic Śląskich i Komorowic Krakowskich po raz kolejny udowodnili, że nie obca jest im maksyma "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". W ciągu ostatnich trzech dni druhowie obsłużyli łącznie ponad 80 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru.

Działania strażaków OSP Komorowice Śl. przy ulicy Regera • fot. OSP Komorowice Śląskie


Po raz pierwszy syrena zawyła w remizie przy ulicy Katowickiej. Do pierwszej akcji strażacy z Komorowic Śląskich ruszyli przed godziną 21.00. Druhowie z Komorowic Krakowskich wkroczyli do akcji dzień później o godzinie 14.40.

Strażacy usuwali skutki wichury na terenie całego miasta. Jak relacjonują druhowie z Komorowic Śląskich najtrudniejszą akcję przeprowadzili przy ulicy Skarpowej, gdzie zostali zadysponowani do powalonych drzew. - Musieliśmy przerwać działania, bo w trakcie wichury kolejne drzewa się waliły - mówi jeden ze strażaków.

"Niespodzianka" na jaką trafili druhowie OSP Komorowice Kr. • fot. OSP Komorowice Krakowskie


Strażacy z Komorowic Krakowskich swoje działania zakończyli we wtorek około godziny 21.00. Strażacy z Komorowic Śląskich zostali jeszcze zadysponowani w środę do sprzątania skutków wichury.

Łącznie jednostka z Komorowic Śląskich uczestniczyła w 52 zdarzeniach. Strażacy z Komorowic Krakowskich "obsłużyli" 30 zdarzeń.

W imieniu mieszkańców Komorowic i społeczności portalu komorowice.pl składamy najszczersze podziękowania strażakom z naszej dzielnicy! Dzięki Wam czujemy się naprawdę bezpiecznie!
admin

Komentarze