151 wyjazdów OSP Komorowice Krakowskie w 2017 roku

9 stycznia 2018 1833

Rekordową liczbę wyjazdów w 2017 roku odnotowała jednostka OSP Komorowice Krakowskie. Druhowie z Komorowic Krakowskich wyjeżdżali do zdarzeń 151 razy!

OSP Komorowice Krakowskie


Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej podsumowała miniony rok. Tradycyjnie podliczono liczbę wyjazdów ochotniczych jednostek. Przypominamy, że w Bielsku-Białej działa dziesięć Ochotniczych Straży Pożarnych. Dwie jednostki znajdują się na terenie Komorowic.

W 2017 roku największą liczbę wyjazdów odnotowali strażacy OSP Komorowice Krakowskie. W remizie przy ulicy Olimpijskiej syrena wyła 151 razy. Najwięcej, bo 111 interwencji, dotyczyło zagrożeń miejscowych (zdarzenia drogowe, plamy oleju, skutki wichur i podtopień). Druhowie z Komorowic Krakowskich wyjeżdżali także do 31 pożarów. 10 zgłoszeń okazało się fałszywym alarmem.

OSP Komorowice Śląskie


W minionym roku zapracowani byli również strażacy z Komorowic Śląskich. Jednostka OSP Komorowice Śląskie odnotowała 134 wyjazdy. Podobnie jak w przypadku kolegów z Komorowic Krakowskich większość wyjazdów, aż 107, dotyczyło zagrożeń miejscowych. Strażacy z Komorowic Śląskich wyjeżdżali ponadto do 22 pożarów. 5 zgłoszeń okazało się fałszywym alarmem.

Dziękujemy strażakom z Komorowic Krakowskich i Komorowic Śląskich za gotowość i służbę dla naszej społeczności lokalnej. Życzymy, żeby w 2018 roku wyjazdów było jak najmniej.
admin

Komentarze