Pochwała dla strażaków z Komorowic Śląskich

29 stycznia 2018 3093

Strażacy z Komorowic Śląskich brali dziś udział w akcji gaśniczej w Czechowicach-Dziedzicach. Przy ulicy Legionów paliła się hala recyklingu tworzyw sztucznych.

Akcja gaśnicza w Czechowicach-Dziedzicach • fot. czecho.pl


Pożar wybuchł po godzinie 15.00. Na terenie przedwórstwa odpadów wtórnych zapalił się dach hali. Dzięki błyskawicznej i profesjonalnej akcji straży pożarnej, w tym strażaków OSP Komorowice Śląskie, pożar szybko ugaszono. Pochwał strażakom z Komorowic nie szczędził dowóca akcji z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Bielsku-Białej.

- Jako dowódca zmiany w JRG2 chciałbym szczególnie pochwalić strażaków z Posterunku Zamiejscowego JRG2 w Czechowicach-Dziedzicach oraz strażaków z OSP Komorowice Śląskie za wykazanie się niesamowitymi umiejętnościami opanowania tego pożaru. Sekundy opóźnienia czy nieumiejętność operowania prądami gaśniczymi doprowadziłyby do tego, że cała hala wraz ze wszystkimi pomieszczeniami by spłonęła. To jest naprawdę wysoka klasa pożarnictwa - akcję na łamach portalu bielsko.biala.pl podsumował kpt. Łukasz Łaciok.

Dowóca akcji dodał, że gdyby nie udało się ugasić pożaru w jego pierwszej fazie, byłby to jeden z największych pożarów na Podbeskidziu w ciągu kilku ostatnich lat.
adminźródło: bielsko.biala.pl / czecho.pl

Komentarze