Projekt architektów z Komorowic w branżowym konkursie

26 lutego 2018 2277

Zaprojektowany przez Brand'ys Design, architektów z Komorowic, salon optyczny Rosiewicz Optyka bierze udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez portal sztuka-wnetrza.pl.

Zaprojektowany przez Brand'ys Design salon optyczny Rosiewicz Optyka9 zdjęć


Zaprojektowany przez Brand'ys Design salon optyczny Rosiewicz Optyka to lokal łączący historię z nowoczesnością. Budynek Przędzalni, w którym znajduje się salon powstał w 1875 roku, jako fabryka sukna Karla Graubnera. Był to jeden z wielu zespołów fabrycznych miast Bielska i Białej, które tworzyły trzecie co do wielkości ośrodki włókiennicze w XIX i pierwszej połowie XXw. w Europie (po Brnie i Igławie).

Wnętrze salonu to miejsce skrojone na miarę, zapewniające wyszukany wybór okularów kultowych i niszowych marek, dla ludzi świadomych, chcących podkreślić swój wyjątkowy charakter, styl i indywidualność. Lokal został zaprojektowany z dbałością o najmniejszy szczegół. Minimalistycznie i z subtelną elegancją nawiązuje do zabytkowego charakteru starej przędzalni, jednocześnie intrygując nowoczesnym podejściem.

Lokal jest dwupoziomowy. Na parterze znajduje się gabinet okulistyczny, pracownia, pomieszczenie socjalne oraz główna lada sprzedażowa. Stalowo-betonowe schody prowadzą na poziom drugi, z przejściem do budynku Przędzalni. Na tym poziomie zlokalizowane są ekspozytory z oprawkami.

Inspiracją do projektu były stare manufaktury, w których produkowano okulary z dbałością o każdy szczegół, precyzję i jakość zastosowanych materiałów. Urok subtelnego przenikania się szkła i stali z elementami drewnianymi stał się motywem przewodnim w projekcie. Założeniem inwestora i architektów było stworzenie oryginalnego wnętrza, odkrywającego przed odbiorcą kolejne zaskakujące wymiary i przestrzenie. Budzącego uśmiech na twarzy a czasami zadziwiajacego zastosowanymi rozwiązaniami.

Geometryczny wzór, który znajduje się na ścianach jest nawiązaniem do starych parkietów, które były stosowane w pracowniach rzemieślników. Wyeksponowano go na białej cegle, łącząc tym samym tradycję z nowoczesnością.

Głosować można na stronie http://www.sztuka-wnetrza.pl/ - czerwona ramka pod działem
najnowsze (połowa wysokości strony). Po kliknięciu na link wnętrza publiczne - głosy należy oddawać na pozycję Salon optyczny w dawnej fabryce sukna Brand’ys Design. Konkurs trwa tylko do końca lutego! Głosować można co 24h!
admin

Komentarze