W Komorowicach niektóre sklepy będą dziś czynne

11 marca 2018 3128

Dziś pierwsza niedziela, w trakcie której nie zrobimy zakupów w sklepach. Są jednak pewne wyjątki od obowiązującego dzisiaj zakazu handlu. Zobacz gdzie można zrobić zakupy w naszej dzielnicy.

Czynna będzie m.in. Żabka przy ulicy Kaletniczej • fot. komorowice.pl


Dziś w większości sklepów możemy pocałować klamkę. Są jednak wyjątki. Zakupy będziemy mogli zrobić na wszystkich stacjach benzynowych i w niektórych niewielkich sklepach.

W niedziele niehandlowe otwarta ma być m.in. Żabka przy ulicy Kaletniczej. Za ladą stanie właścicielka sklepu, jednak nie będzie on czynny w standardowych godzinach. - Planuje otworzyć o godzinie 11.00 i zakończyć sprzedaż około godziny 17.00 - mówi właścicielka sklepu.

To zgodne z nową ustawą. W myśl nowych przepisów handel dozwolony jest w tych sklepach, w których za ladą stanie sam właściciel, prowadzący działalność "we własnym imieniu i na własny rachunek". Nie będzie mógł jednak tego dnia zatrudniać pracowników, chociaż nieodpłatnie pomagać będą mogły mu osoby z rodziny.

Ograniczenie handlu niedziele będzie wprowadzane stopniowo. Najpierw będzie obowiązywało w dwie niedziele w miesiącu, w przyszłym roku w trzy, aż w 2020 roku we wszystkie niedziele.
admin

Komentarze