[WIDEO] Zebranie Rady Osiedla Komorowice Krakowskie

15 marca 2018 3396

W czwartek 15 marca o godzinie 17.00 w Domu Kultury przy ulicy Olimpijskiej odbyło się zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Krakowskie.

Zebranie sprawozdawcze Rady Osiedla Komorowice Krakowskie - 15.03.2018 • fot. komorowice.pl, 13 zdjęć


W zebraniu uczestniczyło około 40 mieszkańców dzielnicy. Miasto Bielsko-Biała reprezentowali wiceprezydent Lubomir Zawierucha oraz naczelnik Wydziału Gospodarski Miejskiej Adam Grzywacz. Tradycyjnie na zebraniu nie zabrakło przedstawiciela Miejskiego Zarządu Dróg. Tym razem była to Marcelina Mosztak, która odpowiadała na pytania mieszkańców ws. remontów dróg lokalnych.

Tradycyjnie temat inżynierii dróg był najczęściej podejmowany przez mieszkańców. Sygnalizowano potrzebę remontu ulic: Krompareckiej, Gliwickiej, budowy chodnika wzdłuż ulicy Barkowskiej oraz wiele mniejszych spraw.

Nie zabrakło także pytań z Internetu. Zgodnie z zapowiedzią, za zgodą miejscowej Rady Osiedla, dopuszczono do zadawania pytań widzów oglądających relację na żywo na portalu komorowice.pl. Dziękujemy wszystkim widzom za aktywność w trakcie zebrania!

Loading...


SPRAWOZDANIE Z DZIAŁALNOŚCI RADY OSIEDLA KOMOROWICE KRAKOWSKIE ZA ROK 2017

Podsumowując kolejny rok pracy Rady Osiedla informujemy, że ostatnie zebranie z mieszkańcami Komorowic Kr. z udziałem Radnych i przedstawicieli Urzędu Miasta odbyło się 09. marca 2017 roku.

Zebranie w dniu dzisiejszym jest podsumowaniem działalności za rok 2017.

Zebrania Rady Osiedla odbywały się w każdy ostatni czwartek miesiąca, natomiast cotygodniowe dyżury - w każdą środę o godz. 17.00, według ustalonego harmonogramu. W prawie każdym dyżurze brał udział przedstawiciel Straży Miejskiej, za co dziękujemy.

Rada Osiedla przede wszystkim stara się słuchać mieszkańców, rozpoznawać ich potrzeby, analizować ich problemy, z którymi się borykają i w miarę swoich możliwości, znaleźć jak najlepsze rozwiązania.

Na wniosek mieszkańców, w sprawach dla nich trudnych, składaliśmy pisemne interwencje do Prezydenta miasta p. Jacka Krywulta, dyrektora MZD, dyrektora MZK.

Rada Osiedla w minionym roku współpracowała z : Domem Kultury, Ochotniczą Strażą Pożarną, Książnicą Beskidzka Filia Komorowice, szkołami, parafią, Policją, Klubem Seniora, Kołem Emerytów i Rencistów nr 29, portalem internetowym komorowice.pl .

Dzięki współpracy z MZD w roku 2017 podjęto następujące prace drogowe :
- odnowiono tunel w ciągu ul. Czereśniowej
- wycięto zarośla przy ul. Przyległej
- zamontowano lustra na ul. Olimpijskiej i Na Stawach, wnioskowano o zamontowanie lustra na ul. Barkowskiej na wysokosci posesji nr 204
- zmieniono organizację ruchu na ul.Komorowickiej w rejonie kładki przez rzekę Białą
- monitorowano prace przy przebudowie ul. Krompareckiej
- monitorowano działania w sprawie przebudowy skrzyżowania ulic: Hałcnowskiej, Daszyńskiego i Czorsztyńskiej, aż do podjęcia decyzji przez MZD o budowie ronda, oraz skrzyżowania ul. Daszyńskiego i Oimpijskiej, to skrzyżowanie pozostanie bez zmian
- monitorowano sprawę remontu ul. Gliwickiej, jednakże z uwagi na jego znaczny koszt, MZD nie jest w stanie go przeprowadzić
- monitorowano problem kładki dla pieszych na potoku Kromparek w okolicy stawów p. Zwięczaka
- wnioskowano o wykonanie nakładki asfaltowej na ul. Siostrzanej
- dokończenie remontu pl. Józefa Niemczyka oraz jego oficjalne otwarcie w dniu 23. czerwca 2017 z udziałem prezydenta miasta Jacka Krywulta
- monitorowano zamontowanie progu zwalniającego na ul. Drobnej, Bystrej i Jęczmiennej
- monitorowano zainstalowanie oświetlenia na ul. Dusznickiej na odcinku od ul.Odrowąża do ul.Kaletniczej
- monitorowano remont ul. Barkowskiej, lub chociażby wykonanie chodnika
- monitorowano remont ul Komorowickiej na odcinku od skrzyżowania z ul.Mazańcowicką do ronda z ul. Ignacego Daszyńskiego
- monitorowano wykonanie kładki przez rzekę Białą w rejonie przystanku autobusowego "Piekarnia"
- wykonano nakładkę asfaltową na ul. Switezianki, Wajdeloty, Żabiniec

W prawie każdym zebraniu RO brał udział przedstawiciel Straży Miejskiej, sprawy z jakimi sie do nich zwracalismy to m.in:
- wolno biegajace psy
- wycinka chaszczy w pasie przydrożnym ulicy: Przyległej, Żabiniec, Dusznicka, Samodzielna, Barkowska, Bystra oraz wzdłuż rzeki Białej
- porzucone samochody na terenie dzielnicy
- usunięcie wiatrołomów z koryta potoku Kromparek

Na zebraniu RO w dniu 26.10.2017 obecny był przdstawiciel Policji, z którym omawiano głównie problem samochodów parkujących na poboczach ul.Komorowickiej w rejonie kładki dla pieszych oraz ul. Żabiniec, Rondo i Przyległa.
Na ul. Komorowickiej zainstalowano znaki zakazu parkowania.

16 września 2017 Rada Osiedla zorganizowała Turniej Pijki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Osiedla, który cieszył się dużym zainteresowaniem - uczestniczyło w nim 9 drużyn i były to już trzecie zorganizowane przez nas zawody, a 30. września został zorganizowany festyn charytatywny dla Joanny Hoffmann, mieszkanki Komorowic.

Natomiast w grudniu odbyło się otwarte spotkanie opłatkowe z udziałem osób starszych, zaproszonych gości oraz Radnych naszego okręgu.

Jednym z ważniejszych osiagnięć Rady w 2017 roku jest ukończenie dużej inwestycji, jaką była przebudowa Pl. Józefa Niemczyka. Wszystkim osobom zaangażowanym w tą inwestycję serdecznie dziękujemy.

W roku 2018 RO Komorowice Kr. planuje monitorować :
- wykonanie ronda na skrzyżowaniu ul.Hałcnowskiej i Daszyńskiego
- sprawę skomunikowania osiedla domów w okolicach ul. Barkowskiej i Bystrej oraz wykonania tam chodników; fakt braku komunikacji miejskiej oraz poboczy w tym rejonie jest ważnym problemem mieszkańców
- wykonanie elewcji domu przy pl. Józefa Niemczyka 4 oraz podłączenie na tymże placu skrzynki energetycznej
- monitorowanie spraw zwiazanych z placem targowym na ul.Żabiniec.


Wszystkim Mieszkancom oraz Instytucjom dziękujemy za współpracę w minionym roku.
admin

Komentarze