[WIDEO] Koncepcja budowy węzła Warszawska - Mazańcowicka

21 kwietnia 2018 4493

Poznaliśmy koncepcję budowy węzła Warszawska - Mazańcowicka w Komorowicach Śląskich. Miasto chce postawić na budowę węzła typu półkoniczyna wraz z budową dwóch rond w ciągu ulicy Mazańcowickiej.Poznaliśmy wstępne rozwiązania projektowe rozbudowy ulicy Warszawskiej w Komorowicach Śląskich, a konkretnie budowy węzła drogowego na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej z ulicą Mazańcowicką. Koncepcję na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg wykonała firmy IVIVA z Katowic oraz JAROAD z Czechowic-Dziedzic.

Jak informuje portal inwestycje.blog.bielsko.pl, który dotarł do projektu, na połączeniu łącznic ulicy Warszawskiej z ulicą Mazańcowicką przewidziano budowę dwóch rond, do których dodatkowo włączone zostaną ulice Poligonowa i Pedagogiczna.

fot. MZD Bielsko-Biała


Dotychczasowe skrzyżowanie przy salonach Volvo i Forda będzie zlikwidowane. Zmianie ulegnie również układ komunikacyjny w rejonie stacji Lotos po wschodniej stronie drogi krajowej nr 1 - dotychczasowy wyjazd ulegnie likwidacji, a nowy zostanie poprowadzony projektowanym odcinkiem drogi, który docelowo będzie również łącznikiem z ulicą Opłotek.

Dojazdy do firmy Davis i Honda Kemag zostaną poprowadzone również w odmienny sposób - dotychczasowe łączniki od strony ulicy Warszawskiej zostaną zamknięte, a wjazd poprowadzony zostanie nową drogą od ulicy Mazańcowickiej.

Należy wspomnieć, że to tylko koncepcja projektowa, a nie projekt budowlany. Do realizacji inwestycji jeszcze daleka droga. W tegorocznym budżecie miasta nie ma środków na budowę węzła.
adminźródło: inwestycje.blog.bielsko.pl

Komentarze