[ZDJĘCIA] Nowe wozy strażackie w Komorowicach!

1 maja 2018 3376

30 kwietnia jednostki OSP w Komorowicach Śląskich i Komorowicach Krakowskich otrzymały nowe, lekkie samochody ratownictwa technicznego SLRt Ford Transit. Środki na zakup pojazdów pochodziły z budżetu obywatelskiego.

Nowy wóz strażacki OSP Komorowice Śląskie - 30.04.2018 • fot. Bielsko112, 6 zdjęć


Pojazdy o numerach 339[S]30 i 339[S]25 zabudowała firma Frank-Cars. Pod zabudowę posłużyło dwuosiowe podwozie Forda Transita 35T125. Zabudowa w układzie 2+2+1 została wykonana z kształtowników ze stali nierdzewnej, z ramą pośrednią przykręcaną do ramy podwozia.

Poszycie zewnętrzne wykonane z gładkiej blachy ze stopu aluminium. Samochód z Komorowic Śląskich na swoim wyposażeniu posiada teleskopowy maszt oświetleniowy sterowany automatycznie, pneumatyczny, zasilany sprężarką z układu elektrycznego pojazdu, wyposażony w reflektory LED 30W.

Nowy wóz strażacki OSP Komorowice Krakowskie - 30.04.2018 • fot. OSP Komorowice Krakowskie, 12 zdjęć


W niedługim czasie pojazd zostanie doposażony przez strażaków w zestaw narzędzi hydraulicznych Holmatro, zestaw medyczny, piły łańcuchowe, motopompy, sprzęt burzący oraz środki neutralizujące. Będzie wyjeżdżał do zdarzeń drogowych oraz do usuwania miejscowych zagrożeń.

Pojazd OSP Komorowice Krakowskie zostanie wyposażony w agregat prądotwórczy, pompę szlamową, pilarki spalinowe, sprzęt do usuwania skutków kolizji drogowych, sprzęt do udzielania pierwszej pomocy: Torba R1, szyny usztywniajace, deska ratownicza, i cała masa innego drobnego sprzętu ratowniczego.

Przypominamy, że zakup nowych wozów był możliwy dzięki projektowi budżetu obywatelskiego pt. "Ratują, szkolą się i integrują społeczność lokalną. Modernizacja 4 OSP Bielska-Białej poprzez wymianę lekkich samochodów pożarniczych w OSP: Komorowice Krakowskie, Komorowice Śląskie, i Stare Bielsko oraz remont sali i klatki schodowej OSP Straconka". Niebawem nowy wóz strażacki trafi również do OSP Komorowice Krakowskie.
adminźródło: Bielsko112

Komentarze