Wandale niszczą plac Niemczyka. Będzie remont

2 października 2018 3253

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zapewnia, że jeszcze w tym roku, w ramach naprawy gwarancyjnej, zostanie wykonany remont słupków i montaż nowej tabliczki na placu Józefa Niemczyka.

Jeden z uszkodzonych słupków • fot. komorowice.pl


Choć od oficjalnego otwarcia placu Józefa Niemczyka minęło niespełna 1,5 roku, obiekt wymaga już kilku prac remontowych.

W ramach gwarancji mają zostać naprawione słupki oddzielajace ciągi piesze od miejsc parkingowych i jezdni. Niestety system mocowania kul zwięczających słupki jest na tyle słaby, że wandale bez trudu je zdejmują.

Wyłamana tablica • fot. komorowice.pl


Na obelisku zostanie przytwierdzona nowa tablica z iminieniem i nazwiskiem patrona placu, którą również zdeawstowali wandale.

Remont placu będzie obejmował również wycinkę trzech uschniętych drzew iglastych. - Postępowanie w sprawie wycinki drzew przy pl. Niemczyka prowadzi prowadzi Marszałek Województwa Ślaskiego na wniosek Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Decyzja o pozwoleniu na wycinkę ma zostać wydana w miesiącu październiku br. - informuje Robert Kaczmarek, główny inżynier Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej.

Uschnięte drzewa między ulicą Olimpijską a placem Niemczyka • fot. komorowice.pl


Po wydaniu decyzji drzewa zostaną wycięte, a wich miejsce zostaną nasadzone nowe.
admin

Komentarze