RozBBiegali Komorowice na dobre! W nogach mają już 560 km

10 października 2018 2255

Minął miesiąc od pierwszego treningu grupy biegowej "rozBBiegane Komorowice". Biegacze z naszej dzielnicy spotykają się w każdą środę. Według statystyk grupa przebiegła już 560 kilometrów!

Biegacze przed treningiem w dniu 10 października • fot. komorowice.pl


Wszystko rozpoczęło się na początku września. W sieci zawiązała się grupa "rozBBiegane Komorowice". Inicjatorem wspólnych treningów biegowych był Ariel Brończyk, założyciel portalu komorowice.pl i wiceprezes Stowarzyszenia Komorowice oraz zapalony biegacz, dyrektor radia Anioł Beskidów - ks. Jacek Pędziwiatr.

Już na pierwszym treningu zameldowało się 14 osób. Liczba biegaczy sukcesywnie rośnie. W jednym z wrześniowych treningów uczestniczyły aż 23 osoby!

Zajęcia są podzielone na dwie grupy. Biegacze amatorzy mają do pokonania krótsze dystanse (3,5 - 5 km). Bardziej zaawansowani biegają na "dyszkę".

rozBBiegane Komorowice na biegu Bielska 10 • fot. komorowice.pl


Prowadzone są także statystyki treningów, z których wynika, że po pięciu spotkaniach "rozBBiegane Komorowice" mają w nogach już 560 kilometrów! Do tej liczby trzeba doliczyć dystanse przebiegnięte w ramach zorganizowanych biegów. Warto choćby wspomnieć, że na wrześniowym biegu "Bielska 10" wystąpiła 10-osobowa reprezentacja "rozBBieganych Komorowic".

Zachęcamy wszystkich do udziału w treningach. Bieżące informacje można znaleźć na stronie "rozBBiegane Komorowice".
admin

Komentarze