Mariusz Szymeczek: startuję do rady z miłości do Bielska-Białej

16 października 2018 3070

Artykuł sponsorowany

Mariusz Szymeczek, mieszkaniec Komorowic Śląskich, ubiega się o mandat radnego. Kandydat komitetu "Okrzesik i Niezależni.BB" skorzystał z możliwości przedstawienia swojej sylwetki na portalu komorowice.pl.Wyświetl ten post na Instagramie. #firecars #firehouse #osp #siła #bojowa #naszewozy #straż Post udostępniony przez OSPKomorowiceKrakowskie (@ospkomorowicekrakowskie) Paź 24, 2018 o 2:25 PDT

Mariusz Szymeczek
komitet wyborczy wyborców Okrzesik i Niezależni.BB
okręg nr 1, miejsce nr 2

Elektrotechnik urządzeń przemysłowych, teolog, Prezes Zarządu Komisji Zakładowej Związku Zawodowego „Solidarność 80” w Leroy Merlin, skarbnik w Radzie Osiedla „Komorowice Śląskie”, członek Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Komorowic Śląskich, Przewodniczący Komisji Rewizyjnej w Stowarzyszeniu Niezależni.BB, działa w Fundacji „Pomaganie Jest Proste”.

- Kandyduję, aby było więcej współpracy pomiędzy radnymi a zwykłymi mieszkańcami Bielska-Białej. Startuje w wyborach, ponieważ nie chcę, aby w polityce samorządowej było tyle niepotrzebnych kłótni. Tak jak w sporcie, trzeba walczyć, ale z szacunkiem dla drugiej osoby, a celem tej walki powinno być polepszenie losu życia mieszkańców Bielska-Białej, a szczególnie Komorowic, w których mieszkam od 36 lat - mówi Mariusz Szymeczek.

Jestem rodowitym bielszczaninem i komorowiczaninem. Parafrazując Janusza Okrzesika to właśnie w tym mieście się urodziłem, tutaj żyję i pracuję, i to właśnie tutaj chcę umrzeć i zmartwychwstać.

Prywatnie jestem mężem dobrej żony Martusi, ojcem trojga dzieci: Szymona, Zosi i Danusi. Nie jestem idealny, ale zawsze staram się z jak największą troską otaczać każdego człowieka, także takich zwykłych i prostych ludzi, do których sam należę. Nie zawsze mogę we wszystkim pomóc, ale zawsze mogę wysłuchać i spróbować zmiany na lepsze.

Z całym szacunkiem do wszystkich kontrkandydatów, ale zależy mi bardzo na zrównoważonym rozwoju wszystkich dzielnic Bielska-Białej, a szczególnie, na rozwoju, moim zdaniem zaniedbanych w ostatnich latach, dzielnicach takich jak Komorowice Śląskie i Krakowskie, dla których Miasto nie miało wystarczających środków na modernizację, a miało np. po 300.000 zł na budowę szalet miejskich, albo budowę Stadionu Miejskiego wartości ok. 130.000.000 (nie jestem wcale przeciwnikiem budowy tegoż stadionu, choć nie za takie pieniądze), do którego miasto dopłaca rokrocznie, bo nie można na nim np. zorganizować dobrego koncertu dla większego grona odbiorców...

Mariusz Szymeczek z żoną Martą i trojgiem dzieci: Szymonem, Zosią i Danusią


Moje dzieci uczęszczają do Przedszkola nr 39, które miało być rozbudowane (były już ponoć na to pieniądze i projekt z UM), ale niestety tak się nie stało z niezrozumianych dla mnie przyczyn. Syn uczęszcza do SP 29, której stan murów i tynków zewnętrznych, przy ul. Czereśniowej, prosi się o termomodernizację i poprawienie estetyki sypiącego się tynku...Obecnie chodzi do budynku byłego Gimnazjum nr 14, przy ul. Mazańcowickiej, gdzie szatnie wyglądają jak 30 lat temu, kiedy sam uczęszczałem do tego budynku, który nazywał się wówczas SP nr 30. Rady Osiedla walczą np. o chodniki, na które wciąż miasto nie ma pieniędzy, a niektórzy czekają po 20-25 lat, aby móc bezpiecznie dojść do domu...

Miasto nie chciało również poprzeć petycji wielu mieszkańców Komorowic Śląskich ws. budowy drogi łączącej ul. Katowicką z ul. Warszawską, wg ich projektu, a narzucało projekt zdaniem Władz Miasta tańszy, a przechodzący bezpośrednio przez działki ich mieszkańców kilka metrów od ich domów...

Takich spraw znamy wszyscy dziesiątki, a może nawet setki. Ja jestem optymistą i wiem, że małymi krokami możemy wspólnie wiele zdziałać. Moim programem są ludzie, których chcę słuchać, a nie pomijać.


W programie Niezależnych.BB dotyczącym Okręgu 1 (tj. Komorowice Śląskie, Komorowice KrakowskieBiała Krakowska, Biała Północ, Dolne Przedmieście, Hałcnów,) jest m.in.:

1. Przywrócenie i powołanie jako jednostki odrębnej Szkoły Podstawowej nr 30 w Komorowicach Śląskich oraz jej modernizacja.
2. Rozbudowa i modernizacja przedszkoli w Komorowicach Śląskich i Krakowskich.
3. Większe wsparcie i dotacje dla Ochotniczych Straży Pożarnych m. in. w Komorowicach Śląskich i Krakowskich.
4. Podniesienie kompetencji Rad Osiedlowych.
5. Zwiększenie budżetu dla Rad Osiedlowych, szczególnie na drogi i chodniki osiedlowe.
6. Świetlica Miejskiego Domu Kultury w Białej Krakowskiej.
7. Budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Daszyńskiego i ul. Hałcnowskiej oraz ul. Grażyńskiego i ul. Mazańcowickiej.
8. Więcej połączeń autobusowych z Białej Krakowskiej, Białej Północ, Hałcnowa i Komorowic do centrum miasta.
9. Dodatkowe stacje rowerów miejskich w dzielnicach.
10. Zajęcia dla seniorów, dzieci i młodzieży na każdym osiedlu.
11. Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Białej w Komorowicach, w kierunku Czechowic-Dziedzic.
12.Czysta i bezpieczna przestrzeń miejska.
13. Mądrzejsze planowanie przestrzenne.
14. Zachowanie ładu budowlanego.


Więcej informacji nt programu na stronie www.niezalezni-bb.pl

Moja kampania wyborcza jest pokryta tylko i wyłącznie z własnych, rodzinnych oszczędności, nie jest opłacana z pieniędzy partyjnych, subwencji z budżetu państwa, na które idą także nasze podatki, nie posiadam także sponsora, od którego byłbym uzależniony. Zależy mi tylko i wyłącznie na dobru mieszkańców oraz rozwoju Bielska-Białej, a szczególnie na najważniejszej dla mnie jako jej mieszkańca, często zapominanej przez radnych B-B i Prezydenta naszego miasta - dzielnicy Komorowice (Śląskie i Krakowskie). To nie znaczy, że nie zamierzam brać pod uwagę wspierania innych dzielnic Bielska-Białej i wysłuchiwania potrzeb ich mieszkańców.

Pozostało już tylko kila dni do wyborów samorządowych, w których zdecydujemy czy warto dalej narzekać na partyjne układy, czy może zrobić coś nowego i poprzeć kandydata niezależnego.
Serdecznie proszę o poparcie i oddanie głosu na mnie jako kandydata do Rady Miejskiej Bielska-Białej, bądź jeśli jesteście z innych okręgów wyborczych poparcia innych kandydatów z Listy KWW Okrzesik i Niezależni.BB, a także na naszego kandydata na Prezydenta Bielska-Białej Janusza Okrzesika.

Z wyrazami szacunku
Mariusz Szymeczek
Materiał sfinansowany przez Komitet Wyborczy Wyborców Okrzesik i Niezależni.BB.