[WIDEO, ZDJĘCIA] Patriotyczna wieczornica w Domu Kultury

8 listopada 2018 1485

Sala Domu Kultury w Komorowicach, w środowe popołudnie 7 listopada 2018 roku, stała się przestrzenią wypełnioną ciepłymi uczuciami patriotycznymi.

Loading...


W Domu Kultury odbyła się Wieczornica dla upamiętnienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Uroczystość podzielona była na z dwie części - koncert i rozdanie nagród.

Na koncert złożył się występ zespołu Kontrasty, prowadzonego przez Agnieszkę Dylik, oraz Dziecięcego Chórku Pinokio, prowadzonego przez Barbarę Marcinkiewicz. Publiczność żywo reagowała na znane utwory, w nowej, świeżej odsłonie. Usłyszała "O mój rozmarynie" a capella w wykonaniu Kontrastów czy "Pieśń o kraju" zaśpiewaną z wielkim zaangażowaniem przez Pinokio.

Całość, z uśmiechem i swadą poprowadziła Iwona Baron, kierowniczka naszego Domu Kultury.

Wieczornica dla upamiętnienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości - 07.11.2018 • fot. Iwona Baron, Urszula Szabla, 27 zdjęć


W drugiej części spotkania, uczestnicy konkursu historycznego, który odbył się 26 października tego roku, otrzymali zdobyte nagrody. W konkursie wzięło udział 104 dzieci ze szkół na terenie miasta i okolicy. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Młodzi ludzie, którzy w większości samodzielnie przygotowywali się do tych zmagań, wykazali się dużą wiedzą i znajomością naszej historii. A panie zasiadające w jury - Agnieszka Gawlik, nauczyciel akademicki i Anna Zątek wicedyrektorka SP 29 - profesjonalizmem w ocenianiu prac.

W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście, przewodniczący RO KŚ Rymwid Mikulski, przedstawiciele RO KK Elżbieta Droździk i Zbigniew Iciek, zastępca przewodniczącego RM Przemysław Drabek oraz nowo wybrana radna Urszula Szabla.

Bardzo ważnym elementem uroczystości, jak i całej działalności DK było, jest i będzie zaangażowanie Rodziców. To oni są zawsze chętni do pomocy i współpracy. Tym razem ich otwartość na potrzeby środowiska przejawiła się, w upieczeniu pysznego ciasta, którym delektowali się wszyscy zebrani na sali.

Nagrody ufundowali poseł Stanisław Szwed, radni Przemysław Drabek i Karol Markowski oraz dyrektor Miejskiego Domu Kultury Zbigniew Hendzel.

Dzięki tej imprezie nasze myśli skierowały się do spraw najważniejszych a refleksja o historii i patriotyzmie zanurzyła nas w więź międzypokoleniową!
Urszula Szabla

Komentarze