[ZDJĘCIA] Nowohałcnowska szybciej niż planowano!

17 listopada 2018 2885

W 2019 roku, a nie jak pierwotnie zakładano rok później, ukończy się budowa ważnej dla Komorowic inwestycji - łącznika drogowego o nazwie roboczej KDZ-1 - tzw. ulicy Nowohałcnowskiej.

Budowa ulicy Nowohałcnowskiej - 17.11.2018 • fot. komorowice.pl, 14 zdjęć


Prace budowlane między węzłem Rosta a ulicą Hałcnowską wyprzedzają harmonogram. W związku ze sprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i możliwością większego zaangażowania robót budowlanych w 2018 roku, w tegorocznym budżecie miasta zwiększono kwotę wydatków na budowę nowej drogi o 2,38 mln złotych.

W wieloletniej prognozie finansowej miasta przeniesiono środki finansowe zaplanowane na budowę KDZ-1 z 2020 roku na 2019 rok. Oznacza to, że inwestycja ma być gotowa wcześniej niż planowano.Budowa ulicy zbiorczej o roboczej nazwie KDZ-1 to jedna z największych w ostatnich latach inwestycji drogowych w północnej części Bielska-Białej. W ramach zadania powstaje nowa, 500-metrowa droga o szerokości 7 metrów.

Jej bieg rozpoczynać się będzie na wysokości ronda, które znajduje się w ciągu węzła Rosta, a zakończy się na nowym rondzie, które powstanie u zbiegu nowej ulicy z ulicą Hałcnowską na wysokości numeru 139.
admin

Komentarze