Rady Osiedli dostaną po 100 tys. zł na remonty dróg

2 stycznia 2019 2407

Prezydent Jarosław Klimaszewski oznajmił, że w 2019 roku wszystkie Rady Osiedli w Bielsku-Białej będą miały do dyspozycji 100 tys. złotych na lokalne inwestycje drogowe.

Rady Osiedli dostaną po 100 tys. zł na remonty dróg • fot. komorowice.pl


W ostatnich latach rady osiedli w Bielsku-Białej nie miały większego wpływu na kolejność remontów dróg lokalnych. Zmieni się to już od przyszłego roku. Zgodnie z porozumieniem podpisanym między Niezależnymi.BB a prezydentem Jarosławem Klimaszewskim każda rada osiedla dostanie po 100 tys. złotych z przeznaczeniem na inwestycje drogowe.

- Podjąłem decyzję, aby MZD wydzieliło w swoim budżecie 3 mln złotych, aby na każdą radę osiedla przeznaczyć 100 tys. złotych. Rada sama będzie bezpośrednio kierowała te środki na zadania, które zostaną przez lokalną społeczność wytypowane do realizacji - mówił na grudniowej sesji prezydent Jarosław Klimaszewski.

Środki będą przygotowane na wszystkie 30 osiedli, jednak otrzymają je do dyspozycji rady osiedla. W przypadku Bielska-Białej działa 27 rad osiedli, bowiem w 3 osiedlach zainteresowanie wyborami w 2015 było marginalne.

- Będzie to też impuls, żeby w przyszłych wyborach wybrały się wszystkie 30 rady - dodał prezydent.
adminźródło: bielsko.info

Komentarze