Zbiórka pieniędzy na czujnik smogu

1 lutego 2019 3489

Wyjść na spacer czy lepiej zostać w domu? Wielu mieszkańców Komorowic z pewnością ma taki dylemat w zimie. Niestety wydaje się, że problem smogu, który generuje głównie tzw. niska emisja, nie zostanie prędko rozwiązany. Warto jednak wiedzieć czym oddychamy.

Smog w Komorowicach Krakowskich • fot. komorowice.pl


Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka pieniędzy zakup czujnika smogu i montaż urządzenia w Komorowicach Krakowskich. Urządzenie zostanie zamontowane w rejonie kościoła w Komorowicach i placu Niemczyka.

Będzie to urządzenie firmy looko2. W Polsce zainstalowanych jest kilkaset czujników tejże firmy. Z poglądowych urządzeń korzystają samorządy - m.in. gmina Czechowice-Dziedzice.

Wyniki stężenia pyłów PM10, PM2,5 i PM1 prezentowane będą na internetowej mapie, portalu komorowice.pl oraz w aplikacji Kanarek.

Zachęcamy do wsparcia zrzutki nawet najmniejszą kwotą. Można to zrobić klikając poniższy obrazek.

Loading...


Chcesz na bieżąco monitorować jakość powietrza w swojej okolicy? Czujniki sprawdzają jakość powietrza w różnych warunkach pogodowych, pokazując wiarygodne informacje, które możesz przeglądać w czasie rzeczywistym z telefonu komórkowego lub komputera. Sprawdź łatwe w instalacji czujniki wykorzystywane w systemach smart home w sklepie eltrox.pl
admin

Komentarze