[ZDJĘCIA] "Karnawałowe Duety" w Domu Kultury

12 lutego 2019 637

W minioną sobotę w Domu Kultury w Komorowicach po raz piąty odbył się konkurs taneczny "Karnawałowe Duety".

Karnawałowe Duety w Domu Kultury - 9.02.2019 • fot. MDK Komorowice, 17 zdjęć


Do Komorowic przyjechało 61 duetów z Bielska-Białej, Cieszyna, Pszczyny, Żywca, Rybnika i Żor. Zmagania podzielono na 4 kategorie taneczne (taniec towarzyski, Hip hop i dancehall, taniec współczesny i jazz oraz pole dance ) oraz 5 kategorii wiekowych,

Swoją obecnością koncert finałowy uświetnili m.in. Zastępca Prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Małgorzata Zarębska, radny Piotr Ryszka, Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej Zbigniew Hendzel, profesjonalne jury w składzie Szymon Bożek, Ewelina Kasperek-Szymik, Małgorzata Tracz oraz wspaniała publiczność

Konkurs taneczny poprowadzili kierownik Domu Kultury Iwona Baron oraz Dominik Markowski i Adrianna Baron.

PROTOKÓŁ V Edycji Konkursu ”KARNAWAŁOWE DUETY” organizowanego przez DK Komorowice w dniu 09.02.2019 r

W konkursie wzięło udział 61 duetów w różnym wieku, w różnych stylach tanecznych.

Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach tanecznych:
  • Kategoria I Taniec Towarzyski
  • Kategoria II hip-hop, dancehall
  • Kategoria III Taniec współczesny, jazz
  • Kategoria IV pole dance

Każdą kategorię taneczną podzielono na kategorie wiekowe:
  • Kategoria I Szkoły Podstawowe klasy I-III
  • Kategoria II Szkoły Podstawowe klasy IV-VI
  • Kategoria III klasy VII,VIII i Gimnazjum
  • Kategoria IV Szkoły Średnie
  • Kategoria V Dorośli

Skład jury:
  • Szymon Bożek - tancerz międzynarodowej klasy tanecznej S, instruktor, właściciel Szkoły Tańca Studio Tańca PASSO - Przewodniczący Jury
  • Ewelina Kasperek - Szymik - choreograf, instruktor tańca , tancerz, szkoliła się w wielu bardzo prestiżowych szkołach tanecznych w Polsce i za granicą
  • Małgorzata Tracz - dyplomowany choreograf, instruktor tańca, prowadzi własną formacja tańca MAD MOVES , która osiąga sukcesy na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych


Przyznano następujące miejsca i wyróżnienia :

Nagroda Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Bielsku-Białej
Karolina Mikołajec
Magdalena Szweter
Dom Kultury w Rybniku
Monika Floryszak

TANIEC TOWARZYSKI

Kategoria II Szkoły Podstawowe klasy IV-VI

I MIEJSCE
Filip Drąg
Olga Popadiuk
Dom Kultury Włókniarzy
Joanna Popadiuk

II MIEJSCE
Jakub Drąg
Ola Gajny
Dom Kultury Włókniarzy
Joanna Popadiuk

III MIEJSCE
Nikodem Włodarczyk
Wiktoria Homenda
Dom Kultury Włókniarzy
Joanna Popadiuk

Kategoria III klasy VII,VIII i Gimnazjum

I MIEJSCE
Konrad Mikołajczyk
Maja Faroń
Dom Kultury Włókniarzy
Joanna Popadiuk

II MIEJSCE
Bartosz Cierlicki
Paulina Gajny
Dom Kultury Włókniarzy
Joanna Popadiuk

III MIEJSCE
Paweł Pecyna
Wiktoria Karwat
Dom Kultury Włókniarzy
Joanna Popadiuk

HIP-HOP, DANCEHALL

Kategoria II Szkoły Podstawowe klasy IV-VI

I MIEJSCE
Nadia Wróbel
Aniela Dudek
Dom Kultury Włókniarzy
Gosia Tracz

II MIEJSCE
Zuzanna Krzyżanowska
Marika Sowa
Studio Tańca PASSO - CIESZYN

III MIEJSCE
Zuzanna Śledź
Natalia Talik
Szkoła Tańca i Ruchu DANCE4 YOU
Żywiec

Kategoria III klasy VII,VIII i Gimnazjum

I MIEJSCE
Zuzanna Jura
Kinga Wróbel
Szkoła Tańca i Ruchu
DANCE 4 YOU Żywiec

Kategoria Szkoły Średnie

I MIEJSCE
Wiktoria Augustyn
Roksana Węglińska
UNIQ STEPS
Dom Kultury Włókniarzy

TANIEC WSPÓŁCZESNY, JAZZ

Kategoria I Szkoły Podstawowe klasy I-III

I MIEJSCE
Rita Soboń
Natalia Chomczyńska
Dom Kultury im. W.Kubisz
Sabina Gwizdała

II MIEJSCE
Julia Konstanty
Emilia Konstanty
Żywiec
instruktor Ewa Bąk

III MIEJSCE
Natalia Górny
Zofia Kubala
Dom Kultury Włókniarzy
Joanna Herzyk

Kategoria II Szkoły Podstawowe klasy IV-VI

I MIEJSCE
Marta Kupczak
Hania Jafernik
Dom Kultury im. W.Kubisz
Sabina Gwizdała

oraz

I MIEJSCE
Lena Rogowska
Zuzanna Gielmuda
Ognisko Pracy Pozaszkolnej
Katarzyna Bator

II MIEJSCE
Zuzanna Kostka
Aleksandra Ruśniak
Dom Kultury im. W.Kubisz
Sabina Gwizdała

III MIEJSCE
Oliwia Wojciechowska
Alicja Rdest
Dom Kultury Olszówka
Sabina Gwizdała

oraz

III MIEJSCE
Patrycja Drzyżdżyk
Vanessa Piekiełko
Dom Kultury Komorowice
Ewelina Kasperek - Szymik

Kategoria III klasy VII,VIII i Gimnazjum

I MIEJSCE
Sonia Olejnik
Piotr Wawrzynek
Dom Kultury w Rybniku
Monika Floryszak

II MIEJSCE
Hanna Jafernik
Ada Brzeźny
DK im.W.Kubisz
Sabina Gwizdała

III MIEJSCE
Inez Stefańska
Weronika Balas
Świetlica w Mikuszowicach
Daria Drabska

Kategoria IV Szkoły Średnie

I MIEJSCE
Marzena Biesok
Julia Staszek
DK im.W.Kubisz
Sabina Gwizdała

II MIEJSCE
Sonia Baron
Julia Sykuła
Prywatna Szkoła Baletowa
Bielsko-Biała

oraz

II MIEJSCE
Marta Piwowarczyk
Nina Wigezzi
Studio Tańca PASSO - Cieszyn

Kategoria V Dorośli

I MIEJSCE
Klaudia Gorasdza
Agnieszka Gorasdza
Miejski Dom Kultury w Rybniku

II MIEJSCE
Sonia Baron
Martyna Wiśniewska
Bielsko-Biała

II MIEJSCE
Emilia Juraszek
Olga Juraszek
DK im.W.KUBISZ
Sabina Gwizdała

POLE DANCE

Kategoria III klasy VII,VIII i Gimnazjum

I MIEJSCE
Emilia Kamińska
Amelia Jarczyk
Cubana Pole Dance Studio
instruktor Katarzyna Bator

Kategoria IV Szkoły Średnie

I MIEJSCE
Sonia Baron
Lena Rogowska
Cubana Pole Dance Studio
instruktor Katarzyna Bator

Kategoria V Dorośli

I MIEJSCE
Aleksandra Gadocha
Anna Górniak
Cubana Pole Dance Studio
Katarzyna Bator

Nagroda OSOBOWOŚĆ SCENICZNA dla Kariny Wawak
Szkoła Tańca CUBANA Bielsko-Biała

WYRÓŻNIENIA:
  • Justyna Bigos i Oliwia Kurcius DK Komorowice Monika Łabuz
  • Julia Komar i Wiktoria Iskierka DK Włókniarzy Joanna Herzyk
  • Amelia Pitry i Pola Rakowska-Sissuh Pszczyńskie Centrum Kultury Iwona Tchórzewska
  • Maja Byrtus i Nicola Sornat Studio Tańca PASSO-Cieszyn
  • Aleksandra Gros i Małgorzata Miodońska Dance 4 You-Szkoła Tańca Żywiec, Ewa Bąk
admin

Komentarze